10 nejznámějších diet

19.12. 2013 • Hubnutí 1759x

Současný trend v kráse je štíhlá, až vyzáblá postava. Spousta žen se tomuto trendu snaží co nejvíce přiblížit a je jim jedno, jakým způsobem toho dosáhnou. Často proto sahají po hladovění a dietách různého druhu. Jenže je jich tolik, že sami ženy se v nich mnohdy nevyznají a neví, jakou zvolit. Strašákem totiž je možné navrácení se na původní váhu po zhubnutí, tzv. jo-jo efekt.

KRABIČKOVÁ DIETA

Krabičková dieta se stala velmi populární dietou posledních několika let jak u běžné populace, tak i u slavných osobností a celebrit. Stala se ověřenou metodou mnoha žen. Díky této technice se naučíte správně stravovat bez nežádoucího jo-jo efektu. Jedná se sice o dlouhodobější proces, kdy první viditelné výsledky se dostaví, až během tří měsíců užívá, ale zato účinný. Proto pokud jste nedočkaví, vyčkejte. Spousta firem nabízí rozvoz krabiček přímo k vám do domácnosti, proto nemusíte vařit, ani nakupovat. Je dobré ji kombinovat se cvičením.

DIETA PODLE KREVNÍCH SKUPIN

Tato dieta je stanovena podle druhu krevní skupiny. Dietologové přišli na to, že trávení má spojitost právě s genetickými dispozicemi. Podle toho, jakou krevní skupinu člověk má – A, B, AB nebo 0 se rozhodne, které potraviny jsou pro něj vhodné a které naopak nikoliv. Skupiny jsou rozděleny následovně. Skupina A dostanou vegetariánskou stravu, B dostanou bílkovinnou stravu, AB kombinace vegetariánské a bílkovinné stravy a nakonec 0 budou mít jako hlavní složku jídelníčku maso. Takovéto rozdělení má pomoci tělu lépe trávit suroviny a tím přecházet tloustnutí.

40 DENNÍ HLADOVKA

Původně tento rituál prováděly osoby, které byly nakaženy rakovinou. Oni skutečně nekonečných čtyřicet dnů nesnědli ani kousek potravin. Během této čtyřicetidenní dietní kúry jsou povoleny pouze neslazené zeleninové šťávy, bylinné čaje a samozřejmě čistá voda. Fyzická zátěž je zakázána, protože tělo je natolik vyčerpáno dietou, že další zátěž by nemuselo vůbec snést. Během této doby se tělo dokonale pročistí od všech škodlivin. Oficiálně dieta zaručuje zhubnutí patnácti kil. Dobře si ale rozmyslete, nejlépe se poraďte s dietologem, zda je nutné, abyste opravdu tak drastickou dietu drželi. Pokud hodláte shodit jen několik kilo, tak je tato dieta pro Vás rozhodně nevhodná. Tělo se baví přebytečných tuků a pročistí se. Vydržet takovou dietu je opravdu velmi náročné, hlavně psychicky. Spousta lidí ji nevydrží. Hrozí psychický kolaps.

BIKINOVÁ DIETA

Všechny ženy se během jara snaží zhubnout do plavek. Od tohoto přání žen je odvozena i tato dieta, teda od hubnutí do dvojdílných plavek, bikin. Nejedná se pouze o úpravu jídelníčku, ale celkového životního stylu a doplnění pohybu. Konečný výsledek slibuje úbytek na váze až ve výši pěti kil během dvou týdnů. Kromě krásného těla člověk získá taky pravidelný pohyb, který je rozhodně potřebný. Základní myšlenkou je to, že se nikdy nesmí vynechat snídaně a jíst se má jen tehdy, má-li člověk hlad. Jídlo se nesmí hltat, ale pečlivě kousat a jíst velmi pomalu. To vše je doplněno pravidelným cvičením, které je dost časově náročné, asi dvě hodiny denně. Tato dieta je vhodná spíše pro aktivnější lidi a ne pro ty, co nejraději leží doma na pohovce.

DĚLENÁ STRAVA

Tato dieta se stala populární v našem prostředí v dřívějších letech právě díky Lence Kořínkové. Ta si ji upravila po svém a následně prezentovala a propagovala. Jak již název napovídá, budou se zde dělit potraviny, a to na ty rostlinného a živočišného původu. Do živočišných zařadíme vejce, mléko, mléčné výrobky a maso. Rostlinná složka obsahuje sacharidy, což jsou brambory, rýže, zelenina a ovoce. Maximální výsledky dělené stravy ukazují až sedmikilový úbytek na váze během jednoho měsíce. Konzumace alkoholu, sladkých a tučných jídel je naprosto zakázána. Není opět doporučeno hltání jídla. Je nutné pečlivé kousání a delší stravování. Tímto důkladným rozmělněním se strava dá lépe strávit a trávicí ústrojí nebude mít takovou práci.

PLÁŽOVÁ DIETA

Plážová dieta se stala jednou z nejúspěšnějších metod posledních let, která má výrazné výsledky. Základem této diety není ani žádné velké hladovění, ani hodiny strávené v posilovně, ale správné rozvržení potravin. Dieta je rozdělena do celkem tří fází. V první fázi, která se nazývá odstraňování zlozvyků, se nesmí jíst žádné sladké. Všechny sacharidy jsou zakázány, takže i ovoce. Ve druhé fázi se přidává menší množství sacharidů, protože i ty tělo potřebuje. Pokud se dostanete do závěrečné fáze, ve které je již povoleno jíst všechno, mát vyhráno. Po takové dietě se člověk naučí stravovat, tak jak by měl, a to jíst pravidelně a po menších porcích a zdravě. S výsledkem budou všichni jistě spokojeni.

TUKOŽROUTSKÁ DIETA

Tukožroutská dieta je velmi známá a často zkoušená dieta. Je založena na konzumaci speciální polévky, která obsahuje spoustu zeleniny, soli a koření, teda surovin, které mají spalovat tuky. Dieta se praktikuje většinou jeden týden a množství polévky není omezen. Během této doby se počítá s úbytkem na váze kolem tří až šesti kilo. Je to docela rychlý způsob, jak shodit pár kilo během několika málo dnů. Nedoporučuje se ji držet delší dobu, protože tělo by strádalo. Člověk zde musí mít silnou vůli, protože celý den jí pouze polévku a nic jiného. Pokud jste zvyklí se přejídat nebo si večer vzít nějakou sladkost k televizi, tak tato dieta není vhodná zrovna pro Vás.

ATKINSOVA DIETA

Během této Atkinsovy diety se překvapivě člověk nevzdává tučných jídel, ale pouze jídel sladkých. Tučná jídla jsou dokonce povolena. Uzeniny, ale i víno je povoleno. Naopak sacharidy, ale i sladké nápoje jsou naprosto zakázány. Pokud tělo přijme cukr, zvýší se hladina krevního cukru. V této chvíli je nutná fyzická aktivita. Pokud nenastane, začnou se cukry někde ukládat. Naprosto nepřípustné jsou brambory, rýže, těstoviny, ale taky ananas nebo banán, ale taky třeba pivo. Víno je povoleno jen v malém množství. Lidé, kteří mají rádi tučná jídla si tuto dietu jistě oblíbí. Jedná se o velmi rychlý způsob, jak shodit pár přebytečných kil.

14 DENNÍ DIETA

Jak by se mohlo podle názvu zdát, nejedná se o dietu, během které za čtrnáct dnů shodíte spoustu kil. Tato dieta je známá také pod názvem cyklická, a to právě proto, že se střídají čtrnáctidenní cykly, během kterého se střídají cykly, s vyšším a nižším energetickým  příjmem. Dieta je vhodná pro ty, kteří chtějí formovat postavu. Naprosto jsou zakázány uzeniny, sladkosti, ale i alkohol. Během nízkoenergetické fáze je snížen příjem sacharidů, jinak se smí jíst úplně stejné suroviny. Nesmí se hladovět.

SACHARIDOVÁ DIETA

Představte si se vzdát sacharidů a tuků, ale naopak zvýšit příjem bílkovin. Tak právě na tomto principu je dieta postavena. Dietu hojně využívají sportovci v době, kdy chtějí nabrat svalovou hmotu. Dieta není vhodná k dlouhodobému užívání, maximálně měsíc. Během této doby je možné shodit až deset kilo. Proces není doporučen pro lidi, kteří milují sladké, protože po jejím skončení dochází často k jo-jo efektu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra