Jak zhubnout

24.02. 2014 • Hubnutí 1328x

K obezitě se většina lidí dopracovala za delší časový úsek. Je jasné, že odbourání přebytečných kil nebude otázkou pouhých 14 dnů. V tomto případě se spíš jedná o běh na dlouhou trať a měli bychom s tím od začátku počítat. Snahu zhubnout někteří vzdávají již první týden při změně životního stylu, když mají pocit, že je jejich úsilí zbytečné. Je to největší omyl. Za týden opravdu nikdo nezíská figuru atleta. Obézními se také nestali během týdne.

Než si zvolíme konkrétní dietu, musíme si položit otázku, zda skutečně toužíme po snížení hmotnosti. Jestliže ano, musíme mít také jasno v tom, co nás k tomuto postoji vede. Nesmí nám chybět motivace, jinak je celkem jisté, že naše snaha zhubnout, bude zbytečná. Váhu snížíme jedině v případě, když budeme chtít a něco tomu obětujeme.

Dále bychom měli neprodleně navštívit našeho praktického lékaře, který nás důkladně vyšetří a vyloučí tak možný vliv onemocnění přispívající k obezitě. Většinou totiž jde o potíže jiného rázu: nevhodné návyky stravování a málo pohybu.

Také si nesmíme určit přehnané požadavky, měli bychom být realističtí. Pokud chceme zhubnout 30 kilogramů tuku, neřekneme si, že 2 měsíce budeme jíst jenom okurky a pít vodu a nadváha bude pryč.

Pro lidský organismus je větší redukce váhy zásadní změnou, a proto musí mít postupný průběh. I z tohoto důvodu se dá získaná hmotnost udržet. Pokud se nám povedlo nějakým drastickým stylem zhubnout deset kilo a ihned začneme jíst jako dříve, je zle.

Největší chyba při redukci váhy je ta, že lidé mají sice chuť a důvody k hubnutí, ale zapomínají na přísun živin, bez kterého se tělo neobejde.

Hlavním úkolem při hubnutí je snaha snížit celkový energetický příjem, ale nesmí to být na úkor potřebných živin.

V opačném případě docílíte akorát tak narušeného zdraví, nikoliv snížení váhy. V našem jídle musí být vyvážené množství bílkovin, tuků i sacharidů.

Co se sacharidů týče, dělají lidé často chyby. Mají nejasnou představu, že když nesmí jíst sladké, nemůžou ani sacharidy. Jedná se o hazard. Sacharidy jsou jedním z hlavních zdrojů, odkud lidský organismus čerpá energii. Nesmíme zapomenout kontrolovat příjem minerálních látek!

Jakékoliv změny jídelníčku a obecné návyky stravování nám ale samotné nepomůžou. Hlavní je pohyb! Zamyslete se nad tím, jak kromě úpravy jídla, zařadíte do každodenního režimu i více pohybu, abyste zhubli. Cestujete do práce 2 stanice tramvají? Zkuste to nyní pěšky. Bydlíte ve druhém patře a používáte výtah? Raději vyjděte schody ke svému bytu. Rádi se vpodvečer procházíte?  Proběhněte se po své oblíbené cestě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra