Arganový olej: účinný elixír krásy a mládí

27.08. 2020 • Zdraví 340x

Araganový olej v České republice není příliš známý. To se však začíná v posledních letech měnit,  neboť pomáhá pokožce, vlasům i nehtům a jednu jeho variantu lze využít i v kuchyni.

Co je arganový olej?

V současné době si je možné pořídit nejrůznější kosmetiku. Pokud chcete vsadit na přírodní produkty, rozhodně můžete vyzkoušet arganový olej. Jedná se o výrobek z plodů stromu, který se nazývá argánie trnitá. Ten dříve rostl na celém severu Afriky, aktuálně už ovšem jde o jeden z ohrožených druhů. Proto rostou argánie pod ochranou UNESCO v biosférické rezervaci. Arganový olej je tedy poměrně vzácný, z čehož logicky vyplývá, že se nejedná o nejlevnější produkt. Větší balení stojí mnoho set korun.

Pozitivní účinky arganového oleje

Olej z argánie účinkuje především zevně. Využít jej lze např. pro ochranu pokožky před volnými radikály, pomáhá léčit ekzémy, akné, nemoci kůže či drobná poranění, popáleniny a zároveň chrání pleť proti UV záření. Navíc zvyšuje sílu vlasů a pomáhá udržovat jejich hebkost a lesk. Pomůže vám také v případě, pokud máte potíže s třepením konečků. Kladně působí také na nehty. Ačkoli se tedy nejedná o nejlevnější záležitost, pokud máte problémy s pokožkou, vlasy či nehty, určitě uvažujte o jeho pořízení.

Arganový olej lze použít i v kuchyni

Arganový olej existuje ve dvou variantách, přičemž jednu z nich je možné využít v kuchyni. Poznáte ji tak, že disponuje tmavší barvou, a to z toho důvodu, že se semena praží. To je mimochodem zbavuje hořké chuti a právě chutí pak olej připomíná ořechy. Na severu Afriky se přitom používá k dochucení mnoha pokrmů, jako je např. kuskus (kuličky z krupice, ječmene či prosa) nebo ryby. Tento olej je přitom nejen chuťově zajímavý, ale zároveň dokáže pomoci stabilizovat hladinu cholesterolu v krvi, takže prospívá i vnitřně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra