Acai berry jako doplněk výživy

25.09. 2013 • Zdraví 1426x

Jistě jste se už setkali s názvem acai berry. Pokud nevíte, o co se jedná, pak vám to můžeme prozradit. Jde o plody, které rostou na stejnojmenné palmě a mají své místo na jídelníčků obyvatel amazonských pralesů už dlouhá staletí. Tento druh ovoce se může honosit celou řádkou kladných efektů na lidský organismus. Jako příklad můžeme uvést schopnost napomáhat dobrému trávení, zlepšovat obranyschopnost lidského těla nebo prevence před srdečním onemocněním. Nemůžeme se proto divit, že v otázkách výživy se těmito malými jihoamerickými plody zabývá každý.

Můžeme říci, že acai berry je z hlediska výživy velice interesantním doplňkem stravy, jelikož obsahuje čtyři důležité skupiny látek - antioxidanty, minerály, vitamíny a omega mastné kyseliny. V acai berry je také obsažena vláknina.

Ovoce z palmy acai je hlavně známé jako výborný zdroj omega mastných kyselin, které jsou pro lidský organismus nenahraditelné. Konkrétně se jedná o omega -3, -6 a-9, které našemu tělu dodávají potřebnou energii, hlavně důležitou pro fungování svalstva a růst svalové hmoty či vytrvalost.

Mastné kyseliny, které jsou obsažené v plodech acai zároveň hrají velice důležitou roli i pokud jde o dobrou funkci kardiovaskulárního systému. Pravidelná konzumace acai berry nebo jeho extraktů řádně napomáhá ke snižování hladiny cholesterolu. Proto jsou plody acai důležitým nástrojem v prevenci onemocnění oběhového systému. Z pohledu celkového kladného vlivu na lidský organismus můžeme mastné kyseliny obsažené v acai berry srovnávat s těmi, které se nacházejí v olivovém oleji. Olivový olej je také známý díky schopnosti zpomalovat stárnutí lidského organismu, stejně jako umí bránit poškozování buněk, které způsobuje působení volných radikálů.

Další důležitou součástí plodů acai berry, jež bývá ve vztahu k lidskému zdraví skloňována snad úplně nejčastěji, jsou antioxidanty. S antioxidanty se můžeme setkávat na stránkách časopisů o zdravém životním stylu a často se označují za pomyslný klíč k mládí. Antioxidanty dokážou zpomalovat proces stárnutí buněk. V plodech acai jsou obsaženy poměrně silné antioxidanty, které rozhodně předčí ty, jež jsou v ovoci jako borůvky či granátové jablko.

Na začátku jsme naznačili, že plody acai berry jsou také zásadním zdrojem vitamínů a minerálů. Rozbory obsahu tak prokázaly, že se v acai nachází vysoká koncentrace vitamínu A i B, které přispívají k duševní vyrovnanosti. V acai také můžeme nalézt zdroj hořčíku, zinku, vitamínu C či mědi. Acai tak výrazně přispívá k navýšení imunitního systému. Vápník a draslík, který je přítomen v plodech plamy acai, přispívá k prevenci onemocnění oběhové soustavy, ale také dodávají sílu našemu svalstvu.

V neposlední řadě pak musíme zmínit skutečnost, že acai berry obsahuje i vydatné množství bílkovin či vlákniny, která napomáhá ke snížení hladiny cholesterolu. Podle výsledků dostupných studií dokázala acai berry například nastartovat autodestruktivní procesy u 86% leukémických buněk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra