Celer

01.01. 2011 • Zdraví 2465x

Kořenová zelenina, jejíž vůni i chuť každý spolehlivě pozná. Je silně aromatický a proto jej řada lidí nemá ráda, přitom je to velice účinný prostředek pro prevenci a léčbu většiny běžných potíží.

Co celer obsahuje

Celer obsahuje snad největší množství minerálů a stopových prvků na jednom místě – významně je zde zastoupen zinek, hořčík, chrom, sodík, železo, draslík, jód, křemík, vanad, mangan, kobalt, bor, měď i selen. Z vitamínů je to pak B-komplex a dále pak vitamíny A, K, E a C. Listy celeru obsahují více vitamínu C, než je třeba v citronech.

Mužská potence

Velice důležitá informace pro všechny muže - obsah látek v celeru až zázračně působí na mužskou potenci. Není nutné jíst celer každý den, ale spíše ho zařadit pravidelně do jídelníčku. Lidé ho často nemají rádi pro typický pach při vaření, ale celer je skvělý i nevařený – nastrouhejte ho najemno, přidejte majonézu a bílý jogurt, dochuťte solí, pepřem a máte skvělou pomazánku, která bude chutnat snad všem a stěží někdo pozná, že je to z celeru. Znám je celer jako přírodní afrodiziakum.

Proti nachlazení

Látky v celeru jsou přirozenými zabijáky původců nachlazení a chřipek. V období epidemií zvyšte příjem celeru ve stravě a máte vyhráno. Skvěle totiž působí na dýchací cesty, kterým vytvoří jakousi pomyslnou ochrannou bariéru, přes kterou se bacily jen tak nedostanou. Navíc rozpouští hleny, takže ulevuje kašli a na všech místech dezinfikuje, pokud tedy je člověk zasažen nemocí, při konzumaci celeru rychleji odezní.

Posílení imunity

Celer je významný posilovač imunity. Nejenže tělo z vnitřní strany desinfikuje, ale na sliznici vytvoří ochrannou vrstvu před napadením bakterií i virům. A perfektně je také účinný v trávicí soustavě. Pomáhá při detoxikaci a zbavuje tělo běžných problémů s trávením, jako je zácpa, průjem, plynatost, nadýmání aj.

Na pevné vlasy a zdravé nehty

Tím, že obsah látek v celeru čistí tělo vnitřně a zbavuje ho nepotřebných látek, pomáhá také pro posílení zdravých vlasů, nehtů i kůže. Čisté tělo uvnitř, zbavené jedů, je lépe propustné pro látky, které posilují lesk i vitalitu vlasů, zpevňují nehty a vyrovnávají jejich povrch a svoji důležitou práci odvedou i na kůži. Jakékoli projevy akné, nevyrovnaná kůže, dokonce i celulitida, pigmentové skvrny, pupínky i černé tečky, neboli ucpané póry. To vše jsou časté problémy s pletí, kterým jde celer na pomoc. Pravidelnou konzumací, ideálně čerstvého celeru bude pokožka pevná, vyhlazená, ale také sametově hebká a odolná vůči vnějším vlivům.

Na klouby

Lidé s onemocněním artritidy, revmatismu anebo dny by jako přírodní léčivo měli užívat celer. Pokud máte toto onemocnění v rodině, respektive u vašich přímých předků, jako jsou rodiče, prarodiče, tak preventivně celer užívejte také. Nepříjemné nemoci kloubů se vám tak mohou vyhnout. Celer dokonce uvolňuje napětí a odbourává stres a úžasně čistí močové ústrojí. Je tak užitečným preventivním prostředkem před vznikem nepříjemných zánětů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra