Zdravotní účinky Acai Berry

20.09. 2013 • Zdraví 1387x

Kladný vliv ovoce z palmy acai na lidské zdraví je známý již po dobu několika století. Acai berry patří mezi vzdálené příbuzné u nás známějších malin či borůvek. V průběhu posledních několika desítek let prošlo acai berry celou řadou klinických studií, které potvrdily zkušenosti obyvatel Amazonie i v laboratorním výzkumu. I proto dnes můžeme poměrně přesvědčivě dosvědčit, že acai berry by do svého jídelníčku měl zapojit každý jedince, který hledá přírodní prostředek pro prevenci civilizačních nemocí nebo třeba rychlého stárnutí kůže.

V současnosti již zaručeně víme, že zbarvení acai berry, které je podobné hroznovému vínu, není náhodné. Vědci totiž v plodech acai berry nalezli vysokou koncentraci antioxidantů, konkrétně antokyaninů, které můžeme nalézt také v oblíbeném hroznovém víně. Konkrétně pro tyto látky je typické, že ovládají praktickou dovedností snižovat hladinu cholesterolu v krvi. V acai berry dále najdeme vysoký obsah sterolů, což jsou látky, jež chrání naši oběhovou soustavu tím, že zlepšují cirkulaci krve, zabraňují jejímu srážení, a dokonce uvolňují i ucpávající se krevní cévy. Ze všech zmíněných důvodů je proto možno konstatovat, že zařazení plodů palmy acai do našeho jídelníčků je ideální pro každého jedince, který bere opravdu vážně prevenci srdečních onemocnění.

Možná ještě o něco častěji se o těchto malých chutných plodech mluví v souvislosti s možnostmi jejich použití v boji s nadbytečnou váhou. Nezvyklá kombinace antioxidantů, aminokyselin, nasycených mastných kyselin a dalších účinných látek totiž pohromadě přispívá k přirozenějšímu zpracování jídla, spalování tuků a hlavně úspornějšímu fungování našeho organismu. Acai berry navíc má schopnost viditelně snižovat náš apetit, ale také umí rozjet náš metabolismus. Dokáže mu doručit energii, ale také zároveň zpomaluje ukládání dalšího tělesného tuku. Za zmíněné schopnosti v konkrétním případě acai berry vděčíme skutečnosti, že plody palmy acai jsou až ze 40% tvořeny vlákninou.

Velice dobře známou kladou vlastností extraktů z acai berry je také jejich schopnost snižovat rychlost účinků stárnutí. Jelikož v těchto plodech najdeme jedny z nejvyšších koncentrací antioxidantů, dokáže acai berry snižovat a předcházet efektům lidského stárnutí, které je způsobeno především oxidačními procesy, které doprovázejí třeba svalové napětí. Jedná se zároveň o kvalitní způsob, kterak se bránit nejen napadení našich buněk volnými radikály, ale hlavně před působením nechtěných vnějších faktorů (např. kouř z cigaret, pesticidy, sluneční paprsky). Acai berry napomáhá snižovat špatné účinky těchto faktorů na stav naší pokožky, její barvu a pevnost.

Kromě toho také plody palmy acai zlepšují funkci trávicí soustavy. Vysoká koncentrace vlákniny, enzymů, ale i dalších účinných živin kromě prevence srdečních onemocnění kladně ovlivňuje právě funkci trávicí soustavy. Acai berry ale neovlivňuje pouze lepší trávení, nýbrž funguje jako kvalitní prevence proti hemeroidům nebo jako prostředek, kterým lze účinně předejít zácpě.

Acai berry také obsahuje velké množství substancí, které se vyznačují protizánětlivými vlastnostmi, díky nimž může být nápomocný v boji s alergií. Acai berry dokáže v případě vystavení organismu účinkům alergenů zabránit klasickým zánětlivým reakcím.

Významnou roli acai berry ztvárňuje v oblasti prevence proti rakovinnému onemocnění. Kromě vitamínu C obsahuje i některé kyseliny, jež dokážou výrazně zvýšit reakci imunitního systému na ohrožení rakovinným bujením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra