10 nejlepších masáží

27.08. 2013 • Zdraví 1672x

Neustálý stres, shon, placení složenek, páteční nákup, práce, večeře pro rodinu, nezapomenout koupit dárek pro známé k narozeninám apod. jsou činnosti, které vykonáváme a musíme vykonávat denně. To s sebou nese i jistou daň ve formě napětí. Takové nahromaděné negativní energie se člověk může zbavit dlouhým relaxačním pobytem mimo známé kraje, anebo pak nějakou tou hodinkou týdne na skvělé masáži.

1. Klasická švédská masáž

Je pravou klasikou mezi masážemi. Obsahuje základní prvky, které se učí a musí znát každý masér. Tato technika jemně promne vaše ztuhlé svalstvo, rozproudí krev a rozhýbe i zakrnělý lymfatický systém. Pokud budete svěřovat vaše svalstvo pravidelně do rukou maséra, nejen že se zbavíte svalových obtíží, i křečí, ale mine vás i celulitida, či se její projevy dost výrazně omezí. Také celkově pokožka bude pevná, pružná, hebká, zbavená různých pigmentových skvrn a nehezkých pupínků. Klasická masáž je poměrně levná procedura, která vás příjemně naladí a odplaví nahromaděný stres. Je dobré také vědět, že správná masáž, a to jakákoli technika, nemá bolet, pouze problémová místa mohou být citlivější. Masáž také nemá hladit. Musíte cítit jemné mnutí svalů a maximální uvolnění. Pokud při masáži usnete, je to dobrou vizitkou maséra – provedl to nejlepší. Při masáži by se nemělo mluvit. Pokud jste masírovaný, je nutné se uvolnit – jak tělo, tak mysl a pravidelně dýchat. Jedině tak může mít masáž správný účinek.

2. Medová masáž

Více než masáž se jedná o medový zábal. Med je od nedávna znám jako přírodní detoxikant. Nejen že zbavuje tělo bacilů při běžných rýmách a nachlazení, ale působí celkově pozitivně na lidský organismus. Obsahuje totiž velké množství vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek. Díky tomu vytváří ochrannou vrstvu sliznici i dalších orgánů. A podobným způsobem působí med na pokožku. Medová masáž obsahuje medový zábal spolu s jemnou masáží. Med se nechá na pokožce působit. V té době se jako vpíjel do kůže pomocí pórů, zde vcucne škodlivé látky a sprovodí je na povrch. Naopak v pokožce zanechává vitamíny, minerály i další látky. Výsledkem je perfektně pročištěná kůže, pevná, sametově hebká pokožka bez nějakých vad na kráse.

3. Čokoládová masáž

Naprostou delikatesou v oblasti masáží je speciální čokoládová masáž. Jde o vysoce relaxační techniku, při které se neježe odbourává vnitřní napětí, ale také se skvěle hydratuje pokožka, miniaturní částečky kakaa navíc provádí jemný peeling a pokožka se perfektně čistí. Po masáži je jemná, pevná i pružná a perfektně vyčištěná. Navíc patří čokoládová masáž mezi několik málo účinných technik v boji s nenáviděnou pomerančovou kůží – celulitidou. A co ještě „prásknout“ na čokoládovou masáž? Určitě skvělý pocit, protože tato metoda uvolňuje hormony štěstí a člověk se po masáži cítí naprosto svěží, fit a šťastný. Čokoládová masáž patří mezi vysoce relaxační techniky, a i když není zrovna levnou záležitostí, vyplatí se ji alespoň jednou zkusit.

4. Aroma masáž

Nepřímou metodou masážní je aroma masáž. Zde se hovoří hlavně o způsobu použití aroma olejů a jejich příznivé účinky na lidský organismus. Pracuje se zde s různými éterickými oleji, které příznivě působí na čichové vjemy a spolu s líbivými doteky na pokožku vytváří maximální pohodlí pro tělo i mysl. Pro prohřátí organismu se používá skořice, dále pak například při problémech s dýchací soustavou (astma, běžná nachlazení apod.) je skvělý eukalyptus. Při emocionální nestabilitě – například po rozchodu, ztrátě milovaného člověka, ale také třeba před svatbou aj. se hodí použití bergamotu, který právě tyto výkyvy ustálí. Pro celkovou očistu mysli je pak dělaný éterický olej s výtažky z citronu.

5. Havajská masáž Lomi lomi

Možná jste již o ní slyšeli a nemáte z masáže Lomi lomi zrovna dobrý pocit. Základem této havajské procedury je použití celého předloktí při provádění masáže a navíc – masér při masáži vypadá, jako by tančil havajská tanec – což je také základ této techniky. V žádném případě není nutno se masáže obávat. Je velice příjemná a odstraní veškeré bloky svalů a díky použitým olejům navodí příjemnou atmosféru v mysli. Proceduru běžně provádí masážní salony a studia v hojném počtu i u nás, pokud ale budete na Hawaii, pak ji od domorodců určitě vyzkoušejte.

6. Lymfatická masáž

A zde je lék na nenáviděnou společnici většiny žen – celulitidu. Nevzhledné dolíčky na kůži jsou projevy špatně fungujícího, nebo lépe řečeno nefungujícího lymfatického systému. Ten je v našem těle takové odpadní potrubí a stejně si představit, co ucpané kanály provedou ve městě, tak špatně fungující lymfatický systém provede v našem těle. Proto je nutno jej rozproudit. Krémy a jiná kosmetika jsou dobrým doplňkem k odstranění pomerančové kůže, ale rozhodně nejsou základem. Nejúčinnější metodou pro zachování pokožky bez dolíčků je speciální technika, nazvána lymfatická masáž. Ta cíleně působí právě na lymfatický systém, dává jej do pohybu a pomáhá mu vylučovat toxiny a další škodliviny z těla ven. Pro perfektní výsledný efekt je však nutné proceduru pravidelně opakovat. Výsledkem bude pevná, čistá a hebká pokožka, celkově lepší vnitřní pocit, i úbytek na váze, odstraní se problémy s pletí, člověk má více energii a cítí se naprosto svěží a fit. Lymfatická masáž se obvykle provádí strojově, ale výjimkou není ani ruční masáž.

7. Thajská masáž

Často diskutovaná a pro některé až záhadná je technika, kterou provádí vyškolení maséři přímo z Thajska. Ideální je thajská masáž provedena od opravdové Thajky, ale i výteční čeští maséři, jež se pyšní naditou informovaností přímo od zdroje exotického Thajska, umí tuto techniku skvěle zvládnout. Je to metoda spojení prvků akupresury a jógy. Celá masáž vypadá jako nějaké cvičení, masér nalézá problémová místa a ty precizně odstraňuje. Toto cvičení probíhá na podlaze, vždy na hřejivé podložce a masírovaný by měl být v příjemném, netěsném oblečení. Jde o způsob spojení meditace a masáže, kdy se z těla uvolňuje nahromaděný stres, napětí a naopak se navozuje příjemný pocit, svěží mysl a odbouráváním svalového napětí. Thajská masáž vám vnese jiný pohled na svět, budete se cítit mladší a šťastnější.

8. Masáž horkými kameny

Hlavní doménou této masážní techniky je pokládání horkých kamenu na inkriminovaná místa, která skvěle uvolňují nahromaděné napětí a propůjčují svalům nejen příjemný pocit, ale i klid a uvolnění s líbivým zahřáním. Masáž horkými kameny je ideální volba pro osoby trpící migrénami, ale i jinými, častými bolestmi hlavy, svalů a také kloubů. Technika stimuluje nejen krevní oběh, ale i lymfatický systém. Díky tomu se tělo zbavuje nepotřebných škodlivin, a naopak se poté lépe do těla vstřebávají zdraví prospěšné látky. Rozprouděná krev zajistí dobré fungování organismu i termoregulaci. Nedochází tak k úpravě při problémech s nadměrným pocením, nebo naopak často studenými nohy či ruky aj. Masáž horkými lávovými kameny odstraní problémy s páteří a naopak navodí příjemný svěží pocit.

9. Indická masáž hlavy

Masáž hlavy, jež pochází z Indie, je naprosto skvělou technikou pro odbourání stresu a napětí. I když podobný, ne-li stejný efekt slibují i jiné masážní techniky, je tato unikátní v tom, že se zaměřuje na hlavu a mysl, respektive na osoby pracující hlavou. Všichni manažeři, členové rad a vedení firem a mnoho dalších povolání, kde je neustále nutné pracovat, jak se říká – mozkem. Ti by měli mít povinnost pravidelně chodit na indickou masáž hlavy, ale i nejen oni. Prakticky všichni lidé, kteří jsou neustále ve stresu, napětí. Masáž zaměřená a hlavu si poradí i s problémy se spánkem, ale vůbec i bolení hlavy, opakující se hučení v uších, a dokonce se říká, že má i výborný účinek na kvalitu a růst vlasů. Což jistě ocení nejen ženy, ale i muži. Harmonizuje se jak tělo, tak mysl, člověk se po proceduře cítí svěží, pln síly i života, má mnohem lepší náladu, zvýší se mu i zdravé sebevědomí, zbaví se podrážděnosti a únavy.

10. Baňkování

Stará čínská technika, která se v Asii používá již po nejedno tisíciletí. Přikládání skleněných baněk, ze kterých je vysáván vzduch, příznivě působí na lidský organismus a poradí si s takovými neduhy, jako jsou ztuhlé svalstvo, blokády svalstva, také problémy s klouby i páteří. Dokonce baňkování příznivě působí na zažívací ústrojí a zbavuje tělo takových projevů, jako je zácpa, nebo naopak průjem (pokud není akutní – ten je nutno léčit i léčivy), bolesti břicha, nadýmání aj běžné starosti. Baňky také skvěle prokrvují pokožku a nejenže tak tělo prohřívají, ale stimulují tak krevní, tak lymfatický systém, což opět vede k detoxikaci organismu a následní celkové zlepšení fungování těla. Pokožka je po pravidelném baňkování pevná, pružná, bez nevzhledných pupínků i skvrn a naopak je zbavena dolíčků, které se odborně nazývají celulitida. Přikládání baněk dokonce pomohlo mnoha lidem zmírnit, anebo úplně odstranit dýchací potíže a chronické nemoci dýchacího ústrojí, jako je astma, kašel, celoroční rýma anebo záněty průdušek. Díky rozpohybování lymfatického systému se odbourávají i otoky, zejména nohou, člověk se cítí lépe, svěží i fit. Nevýhodou této techniky je několikadenní fyzická známka v podobě červených, až nahnědlých fleků na kůži, kde se baňka přikládala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra