Účinky čaje na zdraví

16.02. 2013 • Zdraví 1664x

Čaj je oblíbenou pochutinou, která však má i velmi pozitivní dopad na lidské zdraví. U různých čajů se účinky liší. Pojďme si obecně říci více o čaji v souvislosti se zdravím člověka.

Čaj a zdraví

Účinky čaje na lidský organismus jsou vědecky prokázané. Konkrétní účinky se liší podle čaje, který pijeme.

Většina čajů obsahuje určitou dávku kofeinu, která povzbudí naše tělo i mysl. Navíc na nás působí blahodárně v zimě i v létě. V zimě ho pijeme, abychom se zahřáli, a v létě můžete čaj zahnat žízeň lépe než jakákoliv limonáda.

Většina čajů obsahuje antioxidanty, které likvidují volné radikály, a tak působí preventivně proti mnoha různým nemocem, např. proti rakovině.

Mnohé čaje působí na snížení cholesterolu a cukru v krvi, pomáhá při detoxikaci jater a je močopudný. Díky tomu se rychleji vyplavují škodliviny z lidského těla. Podporuje také spalování tuků v těle, takže je vhodný pro lidi s nadváhou. Různými čaji lze urychlit metabolismus.

U čajů se rovněž setkáte s účinky antibakteriálními, antialergickými a sterilizačně antivirovými.

Mnohé čaje mají také pozitivní účinky na psychiku člověka, především omezují stres, úzkost a někdy i nespavost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra