Jak zhubnout boky

18.11. 2013 • Hubnutí 1839x

Každý člověk má jiné problémové partie, na kterých by chtěl zhubnout. Mezi poměrně časté problémy patří širší boky, ale často se můžeme setkat s tím, že lidé nemají naprosto žádné tušení, jak boky zhubnout. Hubnutí boků se nedá jen tak, protože to souvisí s kompletní úpravou stravovacích návyků a se zařazením pravidelného procvičování problémové partie. 

Problémem tuku na bocích může být to, že neexistují žádné cviky cílené právě na boky, při nichž by se efektivně a cíleně spaloval tuk z boků. Kvůli tomu se nedá doporučit jedno konkrétní cvičení, které by se spalováním tuků na bocích mělo pomoci. Jak tedy zhubnout boky se vám pokusíme shrnout na několika následujících řádcích, takže se pohodlně usaďte a pročtěte si celý článek.

Cvičení

Při cvičení si svaly odebírají tukové zásoby z různých tělesných partií, nicméně pořadí, v jakém se to bude dít nemůžeme žádným způsobem ovlivňovat, protože závisí na celé řadě faktorů. Vliv může mít životospráva, hormony, ale klidně i genetická výbava po předcích. Některé cviky se ovšem dají označit za efektivnější při snaze zhubnout přebytečný tuk na bocích. Popíšeme si hned trojici těch nejzajímavějších. Při prvním si lehněte na bok, nohy mějte napnuté a obě špičky musí ukazovat přímo před sebe. Poté pomalu zvedněte horní nohu a jestliže zjistíte, že noha se nedá zdvihnout příliš vysoko, pak cvičení provádíte správným způsobem, protože jakmile špička vrchní nohy míří nahoru a ne přes sebe, půjde vám noha zdvihnout o něco výše, ale už v tom případě neposilujete kýžené svalstvo. Cvik si zopakujte desetkrát až patnáctkrát. 

Dalším vhodným cvičením na boky jsou šikmé zkracovačky. Pro jejich udělání si lehněte na záda, jednu nohu zvedněte, aby svírala úhel přibližně pětačtyřiceti stupňů a druhou pokrčenou nohu dejte chodidlem na koleno. Paže dejte za hlavu a otáčejte trupem, abyste se dotýkali loktem protějšího kolena. Dalším cvičením do party je šikmé přitahování kolen k tělu. Pro správné provedení cviku se musíte opřít o předloktí, mírně pokrčit nohy a šikmo zvedat na jednu a potom na druhou stranu. Poměrně zajímavou možnost, jak zhubnout boky či jinou část těla, představuje kalanetika. Při těchto cvicích spíše očekávejte zpevnění a zformování problémových partií, než nějaký obrovský úbytek na centimetrech. Pokud se chcete zbavit tuků, může být nápomocné také cvičení, kdy je podstatné udržovat si správnou tepovou frekvenci a tím jednoduše spalovat tuky.

Tepová frekvence a správná životospráva

Pro hubnutí při cvičení je zapotřebí udržovat tep do šedesáti procent maximální tepové frekvenci, kterou zjistíte poměrně jednoduchým výpočtem. Od čísla 220 jenom odečtěte svůj věk a výsledek vám řekne, kolik je byste měli mít tepů za minutu. Tímto se dá snadno ověřit, jestli nepřekračujete hranici tepové frekvence pro hubnutí, když budete sledovat, jak dýcháte. Dá se říct, že jestliže při cvičení dovedete ještě mluvit bez lapání po dechu, pořád nejste v režimu, kdy by se spíše nabírala svalová hmota. Různá cvičení mohou pomoci, ať už se jedná o jízdu na rotopedu, kole, spinning či pomalejší běh. Každopádně by se u takové fyzické aktivity mělo vydržet minimálně půl hodiny, optimálně padesát minut.

Jak již bylo uvedeno, pro zhubnutí na bocích je potřeba dodržovat zásady správné životosprávy. Proto bude zapotřebí upravit složení jídelníčku, na které by se nově měl snížit příjem tuků a sacharidů, nicméně výživná hodnota jídla by měla zůstat stejná. U osob ženského pohlaví má přebytečný tuk prostě vyšší tendenci se ukládat hlavně do oblasti stehen a boků. Takže bude nutné si dávat více zeleniny a ovoce, dávat přednost nízkotučným doplňkům stravy a omezit množství tuků v potravě. 

Část lidí získává širší boky kvůli konzumaci mléčných tučných výrobků, k nimž se řadí sýry, mléko, tučné jogurty a tvaroh. Při přípravě jídel se více vyplatí používat rostlinné oleje. A proč se vlastně ženské tělo tak nerado zbavuje tuků v oblasti boků? Je to dáno tím, že tuky jsou v těchto částech těla pro ženy celkem užitečné, jelikož zachytávají nebezpečné mastné kyseliny a organismus se tedy tuků nechce příliš zbavovat. Tuky v těchto oblastech obsahují protizánětlivé látky, jež zamezují ucpávání cév a krevním sraženinám. Ženy s větším obvodem boků by tedy měly být o něco zdravější, ale to často nestačí. Skoro každý chce vypadat hubeně a sexy, takže se ženy snaží nadbytečného tuku v oblastech boků zbavit. Určitě se vyplatí zbavovat se tuku v těchto místech přiměřeně a nepřehánět to.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra