Masáž lávovými kameny

16.09. 2013 • Zdraví 1399x

V poslední době je velmi oblíbená masáž lávovými kameny. Víte, co si pod touto masáží představit a k čemu je dobrá? Pojďme si více přiblížit masáž lávovými kameny.

Co je to masáž

Masáž představuje terapii, v rámci které se aplikuje tlak na svaly a tkáně. Díky masáži se mohou léčit zranění, zmírňovat bolest, snižovat napětí, zlepšovat krevní na oběh atd.

Pozitivní účinky masáže byly prokázané už v dávné době. Máme mnohé druhů masáží. Jsou jimi např. švédská masáž (klasická masáž zakládající se na tření a hnětení), reflexní masáž (provádí se na chodidle a nártu nohou), aroma masáž (masáž spojená s vonnými oleji), lymfatická masáž, medová masáž, lomi lomi, ajurvédská masáž atd.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je technika, která už se za starých dob praktikovala v některých částech naší země, především na Havajských ostrovech či v Číně. Tato masáž zaznamenává v České republice velký boom, především v poslední době.

Masáž lávovými kameny spočívá v masírování těmito zahřátými oblými kameny. Jejich teplota je kolem 37 – 40oC. A proč zrovna lávové kameny? Dokáží dlouhou dobu udržet potřebnou teplotu.

Díky tomu se příjemné teplo rozlévá do celého těla klienta a dochází k příjemnému uvolnění. Kameny také vydávají energetickou vibraci a ovlivňují meridiány, což jsou energetické cesty v našem těle.

Nejenže má masáž mnohé pozitivní účinky na naše zdraví, ale je zároveň i velmi příjemná.

Po skončení masáže lávovými kameny se doporučuje ještě několik minut zůstat v klidu a nevstávat. Díky této masáži můžete totiž zmalátnět. Proto se nedoporučuje po zbytek dne žádná psychická či fyzická námaha, ale neměli byste pít ani kávu či alkohol.

Příjemný pocit z masáže lávovými kameny často přetrvává až několik dnů.

Pozitivní účinky masáže lávovými kameny

Masáž lávovými kameny má mnohé pozitivní účinky na fyzické i psychické zdraví člověka. Díky masáži se zbavíte snadněji stresu i napětí v těle. Masáž má dále pozitivní vliv na stimulaci krevního a lymfatického systému, podporuje detoxikace těla, pomáhá s nespavostí, odstraňuje bolesti hlavy, zmírňuje bolesti kloubů a křeče atd.

Kdy se vyhnout masáži lávovými kameny

Obecně je masáž lávovými kameny velmi prospěšná, jsou však situace, ve kterých byste se této masáži měli vyhnout. Udělejte to v případě, že jste gravidní, u přecitlivělosti na vysoké teploty, u křečových žil či poruch oběhového systému, máte-li kožní onemocnění, u horečnatých a infekčních onemocnění atd. Pokud si nejste jisti, zda vám lávové kameny neuškodí, zeptejte se svého lékaře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra