Jak rychle a snadno odmrazit ledničku

28.09. 2015 • Domácnost 2264x

Málokdo rád odmrazuje ledničku a mrazák, udělat se to ale čas od času musí. Většina lidí to dělá několikrát do roka, někdo jen jednou. Správně by se lednička a mrazák měly odmrazit alespoň dvakrát ročně, je-li však námraza silnější, je samozřejmě vhodné je odmrazovat častěji.
Navíc tím také šetříte elektrickou energii. Jak je to možné? Stačí jen jeden milimetr námrazy a okamžitě se zvedá spotřeba energie. Chcete-li šetřit rodinný rozpočet a také ušetřit za elektřinu, velmi doporučujeme provádět pravidelné odmrazování. Tyto drobné úkony, které budete pravidelně v domácnosti provádět, můžete ušetřit pár korun a samozřejmě také ušetřit na energiích. Je jasné, že nemusíte ledničku odmrazovat co měsíc – to po vás nikdo nechce. Ale nechat ji jen tak, plnou ledu, to se také příliš nevyplácí.

Odmražení ledničky

Na odmražení ledničky a mrazničky mají všichni asi stejný postup. Znáte ale nějaké fígle, kterými si ledničku a mrazničku odmrazíte lépe? Víte, jak vůbec lednička pracuje efektivně a kdy neplýtvá energií? Jak je to s mražením potravin? Do kdy je spotřebovat? Co s potravinami, které jsme už rozmrazili? Znovu je zamrazíme, žádný problém. Opravdu to takto funguje? Toto všechno a navíc postup, jak správně a lépe ledničku a mrazničku odmrazit se dozvíte v tomto článku.

Pár rad k odmrazování ledničky

-Je dobré mít ledničku a mrazničku naplněnou ze sedmdesáti procent. Jen tak pracuje efektivně a zbytečně neplýtvá elektrickou energií.
-Více než devadesát procent lidí dnes potraviny zmrazuje a dává do mrazáku.
-Potraviny v mrazáku ale nemají neomezenou životnost.  Je třeba je spotřebovat maximálně do roka, ideálně do dvou až tří měsíců.
-Jsou mezi námi tací, kteří zmrazují již jednou rozmrazené potraviny. To je zcela špatně. Co se jednou rozmrazí, to je třeba spotřebovat.

Kdy odmrazit ledničku?

Nejlepší je ledničku odmrazovat v zimě. Nedoporučuje se odmrazovat v létě, kdy jsou velká horka. Potraviny jsou pak mnohem náchylnější k poškození bakteriemi a zkažením. Všechny věci, které vytáhnete z mrazáku dejte někam ven – do garáže, na zahradu apod. Odborníci doporučují odmrazovat již od námrazy o tloušťce půl milimetru. V žádném případě by vrstva neměla být silnější než jeden a půl milimetru. V takové chvíli mohou totiž šuplíky v ledničce zamrznout a je možné že nepůjdou otevřít vůbec.
Nemáte-li zahradu ani balkon, uložte potraviny do místnosti, kde se netopí. Můžete je přikrýt dekou, lépe se tak udrží v chladu. Je samozřejmé dobré odmrazovat lednici před velkými nákupy a před naplněním mrazáku. Můžete čekat až do noci, než se led rozmrazí. Nebo zkuste hrnec s horkou (nikoliv vařící) vodou. Důležité je hlídat odtoky, aby voda mohla dobře odtékat. Zajímavým tipem je použití fénu, případně použití soli nebo solného roztoku.

Jak odstranit led z ledničky

Pro urychlení je vhodné použít plastové škrabky. Poté lednici vymyjte octovou vodou – ta si spolehlivě poradí s pachy, které v lednici zůstaly.Je nutné ledničku nechat důkladně vyschnout, kapičky vody jsou totiž základem další námrazy a vaše práce tak byla zbytečná. Je také možné si přímo koupit lednici, která tuto otravnou práci udělá za vás. Je třeba důkladně umýt všechny součásti lednice, včetně gumového těsnění a úchytů. Dobré je vysát také zadní stranu. Usazuje se zde prach a špína, což může opět vést ke zvýšené spotřebě energie.
V této chvíli už je třeba do lednice naskládat všechny potraviny a pustit ji na plný výkon. Jakmile se dostane lednice i mrazák na svou obvyklou teplotu, vraťte výkon na obvyklou úroveň.
Co myslíte, byly pro vás tyto rady něčím užitečné?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra