Jak na moderní a trendy zdobené nehty

28.09. 2013 • Zajímavosti 1922x

Když jsem se zase jednou rozhlédla po lidech, s nimiž denně cestuji veřejnou dopravou, překvapilo mě, kolik žen si zakládá na výrazném zdobení svých nehtů – a to nejen na rukách. Ano, samozřejmě, vhodná manikúra je dnes přímo povinností moderní ženy. Jako bych četla všechny ty jásavé titulky spotřebních časopisů, překypující superlativy a propagující exkluzivní výrobky, které slibují podtrhnout jedinečnost, výjimečnost a dokonalost své kupující.  Pokud však patříte k těm, pro které je profesionální manikúra naprostou nezbytností, je vhodné udržet si objektivní nadhled nad rádoby moderními trendy a nenechat se ovlivnit nevkusem. Zohlednit nejen svůj věk a styl oblékání, ale také povolání či zájmové aktivity.  Jako zdravotní sestřička si podle předpisů nalakované nehty na pracovišti prostě dovolit nesmíte. S dlouhými gelovými drápky byste také na své oblíbené hodině kick boxu zrovna nezazářila. 

Nabídka více či méně profesionálních manikérek a pedikérek je dnes nepřeberná a kosmetická studia se mají co ohánět, aby udržela krok s dobou a jejími náročnými požadavky na neustále se proměňující, nově a ještě novější trendy. V každém menším městě vyšlo už dnes jednobarevné lakování naprosto z módy, standardem je klasická bílá i barevná francouzská manikúra. Běžně dostupné je zdobení přírodních, gelových i nalepovacích nehtů různobarevnými kamínky a glitry, roztomilými perličkami i kytičkami, většími či menšími obtisky a nálepkami, razítky nejbláznivějších tvarů i nejrůznějšími vzorky či rozmanitými malůvkami, a dokonce i piercingem!

I když se zdá, že v tak pestrém výčtu barev, tvarů a velikostí už nelze žádat jakoukoli změnu a novinku, letošní 11. ročník veletrhu World of Beauty & Spa se pokusil přesvědčit své návštěvnice o opaku. Je vůbec ještě možné zvýraznit lidský nehet jinak?  

Nová metoda zdobení nehtů magnetem – ano, slyšíte dobře – magnetem je velice jednoduchá, a nechcete-li utrácet své peníze u školené nehtařky, tak ji zvládnete s kapkou šikovnosti a zručnosti sama doma. K tomu, abyste si mohla vyzkoušet magnetické zdobení nehtů, budete potřebovat speciální lak nebo barevný gel, který obsahuje patentovanou směs kovových pigmentů, a zvláštní magnetické zdobítko. Nemusíte se bát, že by na vašich prstíkách visely magnetky jak na lednici! Magnetem se vzorek na nehtu pouze vytváří! Lak i se zdobítkem, nebo laky a gely samostatně jsou už v Čechách běžně v prodeji. Jenom musíte hledat ve větších drogistických řetězcích, zaměřených spíše na kosmetiku než na ředidla. Počítejte však s tím, že za novinku na trhu se platí, dokud dostatečně láká potenciální zákaznice, takže vás tato magnetická libůstka připraví o několik stokorun. Pokud byste vsadila rovnou na náročnější vícečetnou sadu, připravte si přes dva tisíce.  Pro domácí účely se používají laky, na gelovou variantu se jako laik přece jen vydejte k manikérce.

Jak tedy celá procedura probíhá? Úplně jednoduše. Upravte si nehty tak, jak jste zvyklá před běžným lakováním. Odlakujte zbytky starého laku, zatlačte nevzhlednou kůžičku u nehtového lůžka, nehet zapilujte do požadovaného tvaru a odmastěte. Naneste podkladový lak a nechte dobře zaschnout. Naneste speciální barevný lak s kovovými pigmenty a nechte zaschnout. Poté vložte prst do zdobítka tak, aby se speciální magnetem  vašeho nehtu nedotýkal, ale zároveň byl velmi blízko.  Vydržte cca 10 vteřin a snažte se vůbec nehýbat, protože nežádoucím pohybem se vzorek poškodí a vy nebude s výsledkem spokojená. Na povrchu nehtu se ihned objeví vybraný motiv – prozatím se prodávají jen dva, proužky a hvězda. Vzorek se podobá siločarám, s jakými jsme si jako děti na základní škole hráli v hodinách fyziky. Hotový nehet ještě přetřete svrchním ochranným lakem, aby vám umělecké dílko dlouho vydrželo. Pokud by se vám však na první pokus nedařilo, dá se lak odstranit obyčejným odlakovačem a začít znovu.

Pokud se pro novou metodu zdobení rozhodnete, pospěšte si, než si ji pořídí každá druhá!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra