Tipy na výlety v Beskydech a kde se posléze ubytovat

02.12. 2019 • Cestování 305x

Plánujete zamířit na dovolenou do Beskyd? Možná si už nyní chystáte takzvaný itinerář, který je plný tipů na výlety, kam zamířit a co vidět. A možná máte v itineráři ještě hodně místa, tudíž se ptáte svého okolí, kam je nejlepší zamířit a co je dobré vidět v Beskydech. Neptejte se svého okolí, my vám poradíme. Víme, co v Beskydech vidět a co rozhodně neminout, pokud se zde budete nacházet.

Zdolejte zdejší vrcholy

Tím hlavním důvodem, proč se lidé sjíždí do Beskyd, jsou zdejší vrcholy, které chtějí zdolat. Největší výzvou a největším lákadlem je bezesporu Lysá hora, která je tím nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Na vrchol Lysé hory vede mnoho cestiček, nejoblíbenější je jednoznačně Bezručův výplaz, který je pojmenován po známém českém umělci.

Samozřejmě Lysá hora není jediný vrchol, který stojí za zdolání. K dalším atraktivním a známým vrcholům patří Smrk nebo také Ropice, Javorový vrch nebo Radhošť. Lidé také pravidelně zdolávají Kněhyni nebo Travný.

Tipy na celodenní výlety

Plánujete se vydat na celodenní výlet? I pro vás máme tipy! Beskydy nejsou jenom o zdejších vrcholech, které stojí za zdolání. Jsou také o mnohých krásných místech, které můžete navštívit a které můžete vidět. Konkrétně bychom vyjmenovali Satinský vodopád, který je označován za poklad Moravskoslezských Beskyd, a to hlavně proto, že ho jen tak někdo nenajde. Budete to právě vy, kteří poklad Beskyd objeví a najdou?

Kromě Satinského vodopádu se vyplatí vyrazit do Velkých Karlovic, což je ráj lyžařů, pěších turistů i cykloturistů. A kromě toho doporučujeme zdolat i stezku Valašska, která je další stezkou v korunách stromů pro páry i rodiny s dětmi.

Atraktivním cílem a tipem na výlet jsou také Pulčínské skály nebo rozhledna Miloňová, která je pěknou dřevěnou rozhlednou na stejnojmenném vrcholu.

Po výletech rovnou do sauny

Jelikož jsou výlety v Beskydech často náročné, doporučujeme si v Beskydech zařídit luxusní ubytování. Ideální bude, když ubytování spojíte s wellness v Beskydech a po náročném výletu tak skočíte rovnou do sauny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra