Odpočiňte si u karetních her

24.02. 2014 • Zábava 1264x

Asi mezi námi není nikdo, kdo by nikdy neslyšel o karetních hrách přes počítač. S postupem času, kdy se začal počítač dostávat do každé rodiny, se karetní online hry začaly stále více a více dostávat i do podvědomí lidí. V minulosti byly samozřejmě velice rozšířené klasické karetní hry. Ty se dělily na klasické a moderní. Za klasické karetní hry byly považovány ty hry, které se hráli s tradičními karetními listy, a bylo pro ně charakteristické, že jeden balíček umožnil hráčům hrát opravdu velké množství různých karetních her. Oproti tomu ty moderní hry jsou postaveny na principu jedné konkrétní hry a ve většině případů s takovými kartami nelze hrát jiné hry, než na které jsou karty určeny.

I historie karetních her je velice zajímavá. Přesný původ karetních her není lehké vypátrat a spíše by se dalo říct, že je to až nemožné. Z historie je sice známo, že se karetní hry hrály už stovky i tisíce let zpátky a záznamy o tomto faktu jsou po celém světě, ovšem jasný původ nezná nikdo. Historici dokonce světu oznámili opravdu velké množství teorií, jak karty vznikly a jak se světem šířily. Ale všechny tyto teorie byly pečlivým studiem vyvráceny. Karty jsou také opředeny mnoha zajímavými legendami. Jejich původ je dokonce připisován také antickému filozofovi Chilonovi. Další legenda praví o tom, že karty byly darem od boha Merkura. Je to z toho důvodu, že se často tento bůh na kartách vyobrazoval. Jiná legenda zase tvrdí, že karty vznikly ještě dlouho předtím, než byla Trója obléhána. Ovšem většina teorií se přiklání k tomu, že karty byly vynalezeny v Číně. Odtud totiž pochází první doložená zmínka o karetních hrách. Ovšem karty, v podobě, kterou známe dnes, se objevily až kolem roku 1120 a prý vznikly pro potěchu konkubín čínského císaře Séunho.

V českých zemích se karty začaly hrát až po husitské revoluci. Lidé se totiž začali navracet zpět ke světským zábavám a chtěli se odreagovat. Nejvíce tedy byly hazardní hry, mezi které se karetní hry beze sporu řadí rozšířeny ve všech vrstvách obyvatelstva. Karty hrál dokonce i samotný král. Jediný, kdo se hraním karet velmi stavěl a rozhodně s jejím hraním nesouhlasil, byla církev. Nejvíce se bouřili kněží a to jak katoličtí, tak utrakvističtí. V této době byly nejoblíbenější jednoduché hry, jako například flus a strašák, což je vlastně dnešní oko nebo kvarteto.

Kvalita hraných karetních her stále stoupala a zvyšovala se. V dnešní době se karetní hry hrají zejména na počítačích a mobilních telefonech. Nejrozšířenější online hrou je solitaire . Cílem této karetní online hry je vyskládat čtyři hromádky karet v pořadí od nejnižší karty po tu nejvyšší. Online hra slitaire  se většinou hraje s 52 kartami, kdy se začíná na 28 kartách, které jsou uspořádány do sedmi sloupců. V každém sloupci je o jednu kartu více, než v tom předešlém. V pravém horním rohu jsou čtyři hromádky, do kterých musíte vyskládat své seřazené karty, abyste vyhráli. Důležité je, aby každá hromádka začínala esem, jinak je to zcela špatně. Pokud nemáte danou kartu, kterou potřebujete, musíte přeskládat karty ve sloupci tak, dokud nedostanete tu kartu, kterou zrovna potřebujete. Každý hráč musí vědět, že karty mezi sloupci nejdou přesouvat jen tak, jak se jim zachce. Karty ve sloupcích musí být seřazeny vždy sestupně od krále po eso. Navíc, aby to nebylo moc jednoduché, se musí karty střídat černé s červenými. Výhodou ovšem je, že může hráč přesouvat i více karet, než jen jednu. Také je mezi sloupci možné přesouvat již uspořádané série karet. Pokud už nejste schopni vymyslet další tah, musíte si vytáhnout další kartu z balíčku a až vám karty v balíčku dojdou, kliknutím na něj znovu karty promícháte. Pokud hrajete klasickou hru solitére, dostanete vždy pět bodů za přesunutí karty do hlavního sloupce a deset bodů za kartu přidanou do domácí hromádky. V průběhu hry lze také získávat různé prémiové body. Nejvyšší možný počet bodů u klasické hry je 24 113. Pokud chcete využít dobrou radu, tak skládejte karty rovnoměrně, protože pokud je jedna série zbytečně moc velká, je potom problém udělat další přesuny. Další dobrou věcí, je nenechávat žádnou z karet neotočenou, zvýšíte tak tím své šance na větší bodování a výhru. Také čím rychleji se doberete konci, tím více bonusových bodů se vám připíše.

Tato velice oblíbená hra, tedy hra Solitaire  je dnes stále více a více oblibě. Byla nainstalována i do těch nejklasičtějších a neprimitivnějších počítačů. Dnes už je hra ovšem na úplně jiné úrovni. Je graficky hezky zpracovaná a svou přitažlivou podobou a vzhledem láká stále nové a nové milovníky karetních her. U hry Solitaire si může člověk v klidu odpočinout od všedních starostí a aspoň na chvilku vypnout a ponořit se do světa klidu a pohody, který hra přináší každému hráči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra