Online hra na farmaření - The Farmer

06.10. 2014 • Zábava 1564x

Pokud žijete ve městě, jistě jste alespoň jednou zatoužili po klidném životě na venkově. Město sice nabízí spousty možností, ale nic nedokáže nahradit božský klid a čerstvý vzduch. Ve hře Farmer se podíváte na typický venkov a dokonce si budete moct zahrát na pravého a nefalšovaného farmáře!

Hned na začátku hry The Farmer  si zvolíte jméno, za které budete po celou dobu hrát. Je jenom na vás, zda zvolíte svoje pravé jméno, přezdívku, nebo třeba úplně jiné jméno, které se vám líbí. Máte-li vybráno, nic vám nebrání v cestě na farmu. Nepředstavujte si žádný závratně velký statek. Vaše farma, lépe řečeno farmička, je opravdu malá a skromná. Celému pozemku vévodí modrý domek, ve kterém bydlí sám farmář, tedy vy. Ve hře vám slouží jako hlavní menu. Většinu plochy zabírají čtyři malá políčka oddělená od sebe krásným dřevěným folklorním plůtkem. Správný farmář se také neobejde bez nějakého toho hospodářského zvířátka. V tomto případě máte k dispozici velký kurník, který čeká jen na to, až do něj pořídíte první slepičky.

Ze začátku nemáte vůbec žádné suroviny. Ještěže dostanete do začátků čtyři sta korunek, za které si můžete ve vedlejší vesnici nakoupit. Pro vás jsou důležité pouze dva obchody. V prvním z nich nakoupíte vše pro pěstování na svých políčcích. Nejdůležitější jsou semínka plodin. Prodavač jich nabízí celkem osm různých druhů. V jeho nabídce najdete všechny možné druhy ovoce a zeleniny od nejlevnějšího tuřínu před mrkev, brambory, rajčata, kukuřici, jahod a vodního melounu až po nejdražší hroznové víno. Každá plodina se kromě druhu a ceny liší i počtem sklizní a dobou pěstování. Například tuřín sice sklidíte pouze jednou, je ale nenáročný na pěstování, sklidíte ho za pár dní a představuje rychlý způsob, jak si vydělat penízky. To takové jahody sice rostou déle, ale zato mohou rodit i více než třikrát, a ve výsledku za svoji snahu vypěstovat je dostanete mnohem více peněz.

Jestli jste se už někdy snažili něco vypěstovat, víte, že to není žádná legrace. Rostliny potřebují pravidelný přísun vody a občas i živin ve formě kvalitního hnojiva. Navíc každá plodina má svého typického škůdce, který každý rok trápí nejednoho zahrádkáře. Vody je na vaší farmě dost, proto nezapomínejte sazeničky každý den zalít. Pro podporu růstu si můžete u obchodníka koupit hnojivo a proti škůdcům postřik. Ale i tak se může stát, že vám některá rostlinka uhyne. To pak nezbývá nic jiného, než se smířit s její ztrátou a vytrhnout ji.

Kromě pěstování ovoce a zeleniny si přivyděláváte i chovem slepic. Slepice jsou sice nákladné na pořízení, brzy se vám však začnou vyplácet. Pokud budete své slepičky každý den pěkně krmit, odvděčí se vám každá jedním sneseným vajíčkem. Jak slepice, tak krmení pro ne, najdete ve vesnici na drůbeží farmě.

Hra Farmer je velice chytlavá a můžete ji hrát třeba od rána do večera. Hráče určitě potěší možnost si rozehranou hru uložit a vrátit se k ní kdykoliv později. Je to možná trochu škoda, že hra nenabízí víc druhů plodin a zvířat, ale i tak vám pěstování a sběr vajíček zabere pořádnou dávku času. Oblečte si proto alespoň ve svých představách pracovní oděv a vyrazte na farmu, na které se rozhodně nudit nebudete!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra