Papas Freezeria

Papas Freezeria

26.08. 2014 • Zábava 1590x

Přijmeš na první pohled jednoduchou práci v obchodě se zmrzlinou na krásném, klidném tropickém ostrově Calypso s vidinou rychlých peněz za málo práce. To se ale rychle mění, když začne letní sezóna a na ostrov připlouvají turisté z celého světa a každý z nich má jiné představy o té nejlepší zmrzlině podle jeho chuti.

Ještě než začneš obsluhovat zákazníky, můžeš si vybrat, za koho budeš hrát – máš na výběr kluka Alberta, nebo holku Penny. Pak už následuje první den, kdy tě čeká první zákazník k obsloužení. Jak to udělat a hlavně jak mu připravit zmzlinu podle jeho snů ti je v rychlosti vysvětleno pomocí návodu. V obchodě je několik stanovišť, na které jsi sama – od pultu k příjímání a výdeji objednávek, přes část se samotným točením zmrzliny, až po přidání nejrůznějších polev a bonbónků.

Zda-li správně namícháš zákazníkem vybranou zmrzlinu  záleží jen na tvých schopnostech precizně splnit objednávku. Ovládání je velmi jednoduché, většinou se snažíš trefit správnou míru a nebo dávku a hlavně mu dát, to co si přál. Na základně rychlosti obsloužení a správnosti splnění objednávky získáváš body od 1 do 100, kde 100 je nejlepší možný výsledek.

Tyto body pak sbíráš a postupuješ v úrovních od brigádníka, přes průměrného zaměstnance až po majitele zmrzlinářství. Navíc za každou získanou úroveň získáš další vylepšení do tvého obchodu jako třeba novou polevu nebo cukrovinky na posyp k dochucení.

Kromě bodů tě zákazníci hodnotí i spropitným, které ti dávají navíc k ceně samotné zmrzliny. Peníze získané ze spropitného a z výplaty, kterou dostáváš jednou za 7 dní, můžeš použít na všemožná vylepšení obchodu.

Prodejny v online hře Papa Freezeria, ve kterých můžeš nakupovat, jsou dvojího druhu. Buď se vydáš do obchodu s praktickým vylepšením, kde si můžeš koupit věci jako je urychlovač mixování, zvonek když přijde nový zákazník nebo například přístroj, který sám natočí zmrzlinu. V něm zároveň koupíš i vtipné čepice, pro zkrášlení tvé postavy. Druhý obchod je prodejna s nábytkem. Pořídíš zde různé doplňky, které zpestří čekání zákazníkům. Pro zajímavost uvedu jukebox, plakáty, případně nové stoly nebo stojan se žvýkačkami.

Ještě se trochu vrátím k zákazníkům, kteří pochopitelně hrají hlavní roli. Ze začátku jich máš jen určitý počet, ale se zvyšováním úrovně ti přicházejí noví (můžeš si je prohlédnout v menu). Každý z nich si vede oblibu obchodu v hvězdičkách na základě bodů, co ti dříve přidělil. Hvězdiček můžeš získat až pět, ale pozor, pokud zákazníka hodně zklameš, ztratíš všechny doposud získané. A čím více hvězdiček máš, tím více peněz ti zákazník dává. Někteří zákazníci jsou vybíravý a mají velmi rozvinutý smysl pro přesnost, říká se jim takzvaní „closer“. Ti tě sice hodnotí přísněji, ale zato o to více peněz ti mohou dát. Kromě nich tu jsou ještě „kritici jídla“. Díky nim můžeš získat v oblasti buď velmi dobré nebo naopak špatné renomé, s čímž je částečně spojen tvůj kariérní postup.

Kromě klasického hodnocení můžeš získávat odznáčky za výjimečné úspěchy. Je jich celkem 80 a získáš je během hry například koupením všech čepic, skvělým ohodnocením od kritika nebo obsloužením výjimečného počtu zákazníků. Za každý tento výkon navíc dostaneš peníze, až do výše $500. Přehled kolik jsi jich už získal, a které tě teprve čekají, nalezneš v menu.

Zkus id další Papas hry.

Ovládání hry je jednoduché a intuitivní a celou hru ovládáš pouze myší. Ačkoliv je hra krásně zpracována, nebude se vám sekat ani na jinak pomalejších počítačích.

Díky vylepšování, kariérnímu postupu a výborné hratelnosti si Papas Freezeria  zamilujete a zaměstná vás na hodiny a hodiny, kdy budete mixovat nejrůznější zmrzliny pro zákazníky a vylepšovat svůj obchůdek. Pokud jsi navíc soutěžní typ, hra si vede skóre nejlepších hráčů, mezi které se svými skvělými výkony můžeš dostat a nebo může sloužit třeba jen pro porovnání s kamarádkou.

Na závěr je důležité zmínit, že stejné studio vyrobilo již podobné hry, kde obsluhujete pod šéfem Papa zákazníky, jen jim nabízíte jiné občerstvení. Někde jim připravujete chutné ranní palačinky, jinde zase svěží burgery nebo smažená kuřecí křidélka.

Hra navíc nabízí 3 pozice pro uložení, takže pokud chce tuto hru hrát víc lidí na jednom počítači a přitom neztratit dosaženou pozici v obchodě, není díky těmto slotům problém.

Papas Freezeria má velmi příjemnou grafiku i uklidňující hudbu z prostředí tropického ostrova na pozadí. Pokud Vás baví hry s obsluhováním zákazníků, nemůžete toto dílo vynechat. Jediné upozornění na konec –hra v tobě může vyvolat neodolatelnou chuť na výbornou zmrzlinu!

Hodnocení: 9/10

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra