Objevte kouzlo kanadského Edmontonu

13.03. 2015 • Cestování 1265x

Nyní se společně přesuneme na severnější místo, přesněji do Kanady, do města Edmonton. Výjimečné město, které si jistě zaslouží zmínku a návštěvu, alespoň jednou v životě. Město je obklopeno nerostným bohatstvím, ale i přes tento ráz krajiny se nejedná o typicky průmyslové město s nespočetným množstvím továren a fabrik. Právě naopak. Město je plné zeleně a dokonce i ovzduší je čisté. Město má také sovu přezdívku, kterou je město festivalů a nakupování, velmi brzy se dočtete, proč tomu tak vlastně je. Město láká své návštěvníky na luxus a honosnost, kterou nabízí pro všechny. Město patří mezi bohaté, lidem se zde dobře žije. Bohatství je vidět všude, kam se jen podíváte. Na druhou stranu zde ale najdete velmi milé lidi, kteří nejsou nijak majetničtí ani závistiví. Je to běžné velkoměsto, jako každé jiné. Počet obyvatel dosahuje osmi set tisíc. Celkově i s okolím ovšem má až jeden milion obyvatel.

Město byste našli uprostřed velké prérie v provincii Alberta. Jedná se o oblast, která je skutečně bohatá jak na nerostné suroviny, tak i na úrodnou půdu. Edmonton je hlavním městem provincie Alberta, i když se nejedná o největší město. Větší je totiž Calgary, ale zase mladší. To je jeden z důvodů, proč Calgary není hlavním městem. Založení Edmontonu se datuje do roku 1795 a status města získal asi o sto let později. Město je významné především svou urbanizací. Kolem města se nacházejí prérie, které jsou větší než Toronto, Montreal, či Chicago, které ovšem neleží v Kanadě, ale ve Spojených státech amerických. I díky tomu je město plné zeleně, čímž se nemůže každé město jen tak pochválit.

Hned po prvním pohledu na město Vám bude jasné, že se jedná o opravdu bohaté a moderní město, které čeká na Vaši návštěvu. Největší příjmy má město přeci jen z turismu, i když se jedná o průmyslové město. Průmysl se samozřejmě hodně do příjmů podepíše. V okolí se těží ropy a zemní plyn, ale výrazné zisky město dosahuje i v oblasti diamantů. Kanada je poměrně řídce obydleným státem, a to stejné platí i o Edmontonu. I přesto okolní velká města tvoří spolu s Edmontonem skoro většinu kanadských obyvatel. Okolní města jsou velmi průmyslově založená, takže velký příjem státu je z průmyslu. Jak již bylo napsáno, město je velmi rozlehlé a řádce osídlené. Na jedné straně je to výhoda, protože město se může pochválit rozsáhlou zelení, ale na druhou stranu tím, jak je město rozlehlé je problém s dostáváním se před město z jednoho konce na druhý. Město má hned dvě mezinárodní letiště, takže pokud se tam budete chtít vypravit, není to žádný problém. Po městě je možné se pohybovat prostřednictvím nadzemní dráhy, autobusů nebo trolejbusů. Centrum města není nijak rozlehlé a všechny významné památky se nachází v dosahu, takže si bohatě vystačíte i s vlastními nohami. Budete-li se pohybovat kolem řeky North Saskatchewan River, jistě nezabloudíte.

Projdete-li si město ze všech stran a již Vás onudí místní zajímavosti a památky, můžete se vydat na nákupy. Jak již bylo v úvodu naznačeno, město je plné obchodů všemožných značek. Milujete-li nakupování, tak zde si skutečně užijete dosytnosti. Ve městě se totiž nachází největší nákupní středisko v celé Severní Americe, což je opravdu bomba. Co se týče světového pořadí, tak se řadí na čtvrté místo. A jak se centrum jmenuje? No přeci West Edmonton Mall. Centrum bylo postaveno v roce 1981 a až do roku 2004 bylo největším nákupním střediskem na světě vůbec. Nakoupit zde můžete ve více než osmi stech obchodů. Kromě nakupování si zde můžete užít i jiné atrakce, jako třeba Galaxyland, což patří mezi nejoblíbenější atrakce v centru. Galaxyland je velký lunapark, ve kterém najdete spoustu dalších atrakcí. V centru se také nachází největší aqvapark na americkém kontinentu. Nese název Vaterland a nachází se zde největší bazén s mořskými vlnami na světě. Pro milovníky adrenalinu je zde vyžití v podobě Bungee-jumpingu. Sami ani nedovedeme vypočítat, co všechno zde můžete navštívit. Z letových sportů zde můžete využít kluziště Ice Palace. V Sea Life Caverns můžete zas obdivovat lachtany. Centrum je tak rozlehlé a nabízí toliko atrakcí, že během jednoho dne nemáte šanci vše vyzkoušet. Proto pokud si budete atmosféru centra skutečně užít, musíte si vyhradit minimálně tři dny. Zabaví se zde skutečně všichni, jak děti tak dospělí. Pro skutečně pravý místní noční život budete muset navštívit dvě hlavní ulice, a to Old Strathcona a White Avenue, kde naleznete nespočet restaurací, nočních barů a diskoték.

Pravou atmosféru města si můžete vychutnat návštěvou některého z festivalů, které se zde pravidelně pořádají. Největší počet takovýchto akcí se koná během léta, proto je dobré do města zamířit právě v tomto období. Tím nejznámějším festivalem je Capital Ex, který se pořádá na konci července. Symbolem této akce je zlatá horečka. Město je několik dnů zahaleno do ohňostrojů a pořádají se všemožné závody, jak na vozech, tak raftu a všude kolem hraje hudba. Milovníci umění se sem mohou vydat na celosvětově uznávaný festival s názvem The Works Art and Desing Festival pořádaný na přelomu letních měsíců července a srpna. Jak již bylo napsáno, město je známo svou urbanizací, a proto se zde nachází velká etnická rozmanitost. Tuto skutečnost oslavuje každoroční festival Heritahe Days Featival. The River City Shakespeare Festival je divadelní festival, jak již trefně napovídá jeho název, uskutečňovaný již v červnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra