Objevte čarovnou moc pohanky

27.12. 2014 • Zdraví 1408x

Pohanka je plodina, která je v našem prostředí velmi stará. Konzumuje se již od dávné doby. Poprvé se objevila v šestnáctém století. Po období velké konzumace se stáhla do ústranní, a nyní zažívá svůj comeback a dostávají se opět na výsluní. Bylo zjištěno, že pohanka obsahuje spoustu látek, které mají blahodárné účinky na lidský organismus.

Nejlepší vliv mají na velmi ošklivé křečové žíly. Křečové žíly jsou nevzhledné vystouplé žíly nejčastěji se objevující se na nohou. Právě konzumace pohanky zabraňuje vzniku, působí jako prevence, ale také jako urychlovač léčby. Dále je prospěšná o na krevní oběh a srdce.

Co to vlastně pohanka vůbec je?

Většina lidí neví, kam tuto plodinu zařadit. Někteří ji tipují na obilovinu, jiní na zeleninu. Ve skutečnosti se jedná o jednoletou vytrvalou bylinu. Řadí se do čeledi rdesnovitých, která obsahuje celkem patnáct druhů. Pohanka se dá sehnat docela snadno. V obchodech se zdravou stravou, ale i spousta supermarketů již dnes nabízí pohanku buď v loupané, nebo neloupané formě. Většinou se podává jako příloha například k masu, ale vyskytuje se i ve spoustě receptů na různé saláty. Má svou osobitou chuť i vůni. Je možné ji konzumovat i samotnou. Člověk si na ni jistě navykne.

Pro koho je vhodná konzumace pohanky?

Vyznavači zdravého způsobu života jsou toto plodinou rozhodně nadšení. Konzumací pohanky je celkové zdraví jedince posilněno. Mohou ji konzumovat opravdu všichni, bez výjimky. A co stojí za tak významnou bylinou? Významný je obsah bílkovin. Toho využívají především vegetariáni, kterým právě bílkoviny nejvíce chybí. Dále velké množství látek, jako je zinek, selen, měď, mangan, ale také vitamíny C, E, B1, B2,cholin a rutin.

Rutin, který pohanka obsahuje, je skvělý v boji s problémy cév, křečovými žilami a hemoroidy. Pokud již některou z těchto nepříjemností trpíte, pohanka zmírní problémy, ale působí také jako prevence vzniku samotného problému. Regeneruje vnitřní orgány.

Hojně se využívá během detoxikace organismu, během které se tělo zbavuje nepotřebných látek, čímž se posiluje imunita člověka. Dále uvolňuje napětí v těle, ale také nervovou soustavu.

Obsah cholinu je též velmi prospěšný. Ten totiž významně kladně ovlivňuje činnost jater, které mohou být poškozeny nějakými vážnými chorobami nebo třeba alkoholem. Řada alkoholiků má játra ve velmi špatném stavu. Pokud člověk přestane s pitím alkoholu, je nutné, aby pohanku konzumoval co nejvíce, aby se jeho játra co nejvíce zregenerovala.

Dokonce napomáhá i estetické stránce člověka. A to především tak, že bojuje proti praskání žilek v očích, což je jinak velmi nepříjemné a nevzhledné. Pohanka si s tímto problémem hravě poradí.

Jak již bylo zmíněno, pohanka je skvělá, pokud chcete detoxikovat organismus. Pročišťování organismu by měl jednou za čas absolvovat každý člověk. Z těla se dostávají nepotřebné látky. Další skupinou, která by měla konzumovat pohanku, jsou těhotné ženy. U nich má totiž velmi blahodárné účinky na vývoj plodu. Bolestivá a silná menstruace je noční můra každé ženy, a bohužel pro některé i tvrdá realita. Pro tyto případy je zde pohanka, která tyto nepříjemnosti dokáže zmírnit a žena může toto pravidelné období přetrpět bez větších bolestí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra