Medová detoxikační masáž

16.03. 2014 • Zdraví 1354x

Bližší zkušenosti s našimi masážními salony dokazují, že ani co se týče povolání maséra, nemusí být dominantní pouze různé tajuplné směsi olejů, jež mají svůj původ v exotických končinách, ale ani jakési velice tajemné metody, které se tu již po celá dlouhá desetiletí dědí z generace na generaci. Zároveň velmi silné pocity tělesné úlevy a psychického odpočinku totiž poskytují i daleko prozaičtější techniky a kroky. Ideálním způsobem to dokresluje zrovna medová masáž. Med se tak postupně stává nejenom součástí vesnického života a jejích obyvatel. V dnešní době si jen těžko umíme představit, že bychom na vesnicích nenarazili na doma vytvořené cedulky, které nás upozorňují na koupi medu přímo od samotného včelaře. Med se už tedy nedává jen do čaje anebo na stoly školních jídelen škol v přírodě. Je to mnohem rafinovanější, med se používá i v péči o naše zdraví. Výsledky takovéto provedené medové masáže mohou být až neočekávaně povzbudivé.

To má na svědomí zejména jeho mimořádné složení. Z mnohačetných laboratorních testů se zjistilo, že  ve včelím medu se vyskytuje vysoká koncentrace spousty podstatných stopových prvků a minerálů, jež jsou pro lidský organismus nezbytné. Jejich propustnost pomocí pokožky navíc představuje jak zároveň efektivní tak i celkem jednoduchý způsob, jak se dostanou do těla upracovaného a znaveného člověka.

Medová masáž teda tvoří pozoruhodnou variantu toho, jak se člověk nejenom zbaví nepříjemných následků psychického vyčerpání, avšak do značné míry ovlivňuje i některé čistě zdravotní problémy. Nynější zkušenosti s vlastním používáním medu takovýmto stylem poté dokládají, že toho vůbec nejlepšího účinku med docílí u těch jedinců, které trápí třeba revma ve  svalech i kloubů,  artróza, či obtíže s krevním oběhem, dále však i některé alergie. Pochopitelně alergie na med vás medová masáž nezbaví.

Stejný vliv má medová masáž i tehdy, když se jedná o spoustu dalších zdravotních problémů, které často tak trochu podceňujeme. Myslíme tu hlavně rozdílné formy chronické rýmy, střevní i žaludeční potíže, bolesti hlavy anebo také nespavost. Lidé, kteří museli podstoupit nějaký operační zákrok anebo nějaké závažnější onemocnění se zmiňují i o tom, že po této masáži u nich došlo k posílení celkové životní vitality,  a zároveň coby prospěšném vlivu medové masáže na psychické problémy, které je trápily dříve.

Zaměříme se teď blíže na to, jakým způsobem se obyčejně samotná medová masáž provádí. Základní kámen, na kterém se celá tahle procedura zakládá, vězí ve schopnosti medu vyplavovat z našeho těla všelijaké více anebo méně toxické látky. Tento detoxikační potenciál medu vůbec neznamená, že pouze umí odbourat z lidského organismu nechtěné látky z takových míst, které se nachází hned pod pokožkou, ale i jako stejně efektivní prostředek se ukazuje i v té sféře, kde bychom to nejspíše tolik nečekali. Jedná se třeba o partie v okolí páteře, jenž často tvoří hotové skladiště nejrůznějších toxických látek. Tyto škodliviny jsme si za celý náš život v těle nashromáždili, jak už nesprávnou životosprávou, tak třeba tím, že jsme byli nuceni užívat příliš medikamentů. 

Vlastní proces masáže je v podstatě jednoduchý. Měl by se jen k masírování používat opravdu velmi kvalitní včelí med. Klient se položí na břicho a poté se mu na záda v dostatečném množství med nanese, dále se rozetře po celé ploše a začne se v pravidelných intervalech rukama „odlepovat“ od kůže. V masérské hantýrce se tato technika jmenuje pumpování.

Poměrně rychle po začátku masáže dochází společně s postupným odplavováním škodlivých látek z těla i ke změně zbarvení medu. Ten se změní na bílý až případně šedivý odstín, což potvrzuje jediné, med jako terapie skutečně funguje. Tímto stylem proměněný med se následně za pomoci navlhčeného ručníku ze zad smyje, a celá tato procedura se až třikrát znovu opakuje. Jestliže byste rádi věděli, kolik času taková běžná medová masáž zabere, počítejte s časovým limitem obvykle mezi dvaceti minutami až hodiny, to v případě, že si zvolíte důkladnější masáž.

Pakliže se jedná o to, jaké intervaly jsou mezi jednotlivými návštěvami medového maséra nejlepší, tak specialisté říkají, že jednou měsíčně by do takového salónu měli zavítat ti, které nic netrápí a na masáž chtějí jít spíše preventivně či za příjemnou relaxací, a v případě, že vás již něco bolí a trápí, je nejvhodnější prodělat medovou masáž jednou až dvakrát během týdne.

Ještě doplňme jeden jistý fakt. Aby byly výsledky medové masáže co nejlepší, doporučuje se v den vaší masáže nepoužívat při své osobní hygieně žádná mýdla, ale pouze a jedině čistou vodu. Masáž bude také efektivnější za předpokladu, že budete dostatečně pít, ale zároveň také sníte nějakou tu zeleninu v syrovém stavu. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra