Jak na masáž lávovými kameny

26.11. 2013 • Zdraví 1719x

Nic nemá léčivější účinek, než teplo. A taková masáž lávovými kameny může mít naprosto báječné výsledky, co se ztuhlých svalů a nemocných kloubů týče. V posledních letech stoupá masáž lávovými kameny na oblibě a poptávka je čím dál větší i o samotné kameny, které si můžete pořídit domů a podle návodu si skvělou relaxační metodu vychutnat i doma, v teple rodinném.

Jak horké kameny na svět přišly

Historie léčby horkými kameny je starší, než by snad kdokoli očekával. Již před pěti tisíci lety, na území dnešní Indie, staří domorodci používali kameny, zahřáté ze dna moře, aby tak odstranili bolest. V Číně o něco později, nezávisle na sobě, zase přikládali kameny pro zmírnění svalových křečí a uvolnění vnitřních orgánů a třeba v Japonsku kdysi dávno horkými kameny podporovali trávení. Pokud se přesuneme na jiný kontinent, konkrétně do Ameriky, zjistíme, že zde staří indiáni používali horké kameny k regulaci tělesné teploty a také na harmonizaci rovnováhy v těle.

K čemu je masáž dobrá?

Tato jedinečná technika je vhodná snad pro všechny, ale vyhledat by ji měli osoby, které trpí na stres, nervozitu a jakékoli vnitřní napětí a neklid. Což jde ruku v ruce i se špatným spaním, třesu rukou, pocení, koktání a mnoho dalšího. Je potřeba mysl uvolnit a navodit tak vnitřní klid. A to je právě práce pro horké kameny, které dokonale, jako čokoláda na slunci, napětí rozpustí a navodí duševní rovnováhu.

Revma

Často lidé trpí na revmatické obtíže a nemoci spojené s klouby. To není žádnou překvapivou zprávou ani novinkou. Pokud sami občas cítíme, že naše klouby dostávají zabrat a potřebovaly by dokonce i vyměnit!, pak je tu možnost zkusit léčivou sílu horkých lávových kamenů. Teplo je pro zdravé klouby to pravé, ořechové a nádherně je nejen prokrví, ale i prohřeje tak, aby bolest v nich ustala a tak také ulevila trápícím se kloubům. Perfektní je na páteř. Uvolňuje nejen bloky kloubů, ale i křeče i ztuhlé svaly.

Také jako hubnoucí prostředek

Aniž by se to nezdálo možné, pravidelná a dostatečná masáž horkými lávovými kameny nejen že výtečně relaxuje, ale dokonce i napomůže procesu shazování kil. Prokrvením a správným zahřáním organismu se zrychlí metabolismus a podpoří správné trávení. Navíc se také aktivuje lymfatický systém, a tudíž se snadno odplavou toxiny z těla ven. To má také za následek odstranění pomerančové kůže, neboli nenáviděné celulitidy a tedy i nějaké to nadbytečné kilo dolů.

Pro koho je technika ideální?

Pro všechny, kteří žijí v dnešním životě a dnešním světě. Na každém rohu na nás číhá jistý stres a časem podlehne i ta nejotrlejší povaha. Proto je nutné své vnitřní napětí nějaký způsoben ventilovat a taková masáž se zdá být skvělým prostředkem.

Určitě velké doporučení pro osoby s nemocným pohybovým aparátem. Ty by to dokonce měly dostávat od lékaře příkazem, aby pravidelně techniku absolvovali.

No a samozřejmě velkou skupinou jsou lidé, které trápí studené ruce, nebo nohy, vzhledem k tomu, že se nedostatečně prokrvuje jejich tělo. Sem patří i lidé s potížemi s trávením. A to jakýmikoli. Nejčastěji to jsou bolesti břicha a žaludku, nadýmání, pocity na zvracení i zvracení. Ač se to může zdát jako vážná nemoc, často jde pouze o vnitřní stres.

Kdo by měl masáž lávovými kameny vynechat?

Samozřejmě i zde existují výjimky, kdy by člověk měl masáž lávovými kameny vynechat. Obecně jsou to vážné nemoci srdce, akutní infarkt, pooperační stavy, horečky a záněty jak žil, tak kůže. Tuto techniku si také musí odepřít osoby s křečovými žilami a všichni, s onemocněním krevního oběhu. Masáží se totiž zejména aktivuje právě krevní oběh, nebo lépe řečeno – dostane se do rychlejšího tempa, což při léčbě není žádáno.

Určitě tuto masáž musí vynechat osoby s onemocněním kůže, otevřenými ranami, s cukrovkou anebo vážnou migrénou. Pozor také u těhotných žen by se měla technika na tuto dobu zcela vynechat.

Jak provádět masáž doma

Na masáž lze zajít jak do masážního centra, salonu, ale také si ji provést doma – ideálně s partnerem navzájem. Lávové kameny jsou dnes běžně k dostání a balíček stoji okolo dvou set až tři sta korun.

Většinou u sebe mají návod, nicméně pokud jste jej v zápalu nedopatřením vyhodili, celý postup si probereme.

Zahřátí kamenů

Takže nejprve je nutné kameny dostatečně zahřát. To provedeme tak, že kameny omyjeme a vložíme do hrnce s vodou, položíme na plotnu a vaříme asi pět minut tak, aby se kameny dostatečně prohřály. Opatrně vyndáme na ručník, osušíme je  necháme vychladnout. No a mezitím, jak nám kameny chladnou, si připravíme masážní olej, který zahřejeme (ale pozor – nevaříme!) postačí v mikrovlnné troubě.

Pokládáme kameny

Pro začátečníky jsou vhodná záda. Nejprve partnera potřete teplým olejem a mírně záda promněte a následně pokládejte podél páteře lávové kameny. Kameny mají teplo v sobě, nutné provést test snášenlivosti před tím, než kámen na záda partnerovi položíte, a to tak, že jej podržíte několik minut v dlani. Poté jej můžete položit na záda.

Masírujeme kameny

Jakmile máme kameny podél páteře rozmístěny, necháme je chvíli působit, aby se dostatečně, jak se říká „rozkoukaly“ a zahřály páteř i celá záda. Takto sečkáme asi pět minut a následuje příjemná masáž prsty, okolo samotných kamenů tak, abychom jakoby teplo, které z kamenů sálá, rozetřeli do dalších míst těla. Zde můžeme klidně i přitlačit. Až takto projedeme celou páteř, uchopíme dva kameny a přejíždíme s nimi po zádech v pomalých, jemných rytmech, ale opět trochu zatlačíme, aby nešlo jemné, příjemné hlazení, ale i o masérský um.

Konec masáže

Taková masáž trvá tak dlouho, dokud kameny nevychladnou, pak nemá význam. Běžné kameny vychladnou do dvaceti minut, takže masáž zbytečně neprodlužujete. Rozhodně si ji partner užil a nyní jste na řadě vy. Až celou proceduru zakončíte, kameny omyjte, osušte a vložte do svého obalu, ve kterém je uložíte opět na jejich původní místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra