Jak na detoxikaci těla

02.09. 2014 • Zdraví 1502x

Mnozí lidé si pod pojmem detoxikace pořád nedokážou nic představit. Ve skutečnosti nejde o nic neznámého. Jedná se o očistu těla od nepotřebných látek. Můžeme si to přirovnat k jarnímu úklidu, kdy z domácnosti zmizí vše, co není potřebné.

Čas od času každý z nás má ten pocit, že mu není dobře, ztrácí chuť k jídlu, má zažívací problémy, či ho bolí hlava. K tomu ještě se objevují problémy s pletí, lámavostí nehtů a vlasů. Nakonec propukne nemoc. Klasická chřipka  doprovázená rýmou a kašlem, případně teplota. Nemoc ne a ne ustoupit. Právě těmto komplikacím se člověk může snadno vyhnout. Právě onou očistou celého organismu.

Co se děje v našem těle pouhým okem spatřit nemůžeme. Ale každý na sobě pozná, že se s jeho tělem děje něco, co je neobvyklé. Očista je nutná jak těla, tak i příbytku. Každý si asi dovede představit, jak by to u Vás vypadalo, kdybyste neuklízeli. Všude nepořádek, odpadky, prach, špína a zápach. To je nepředstavitelné, protože do takovéto fáze se většina z nás nikdy nedostane a své obydlí si pečlivě uklízí. Stejně tak je potřeba zatočit s nečistotou i uvnitř našeho těla. Detoxikace je potřebná alespoň jednou za měsíc.

Jak provést očistu těla doma

Spousta center a salonů krásy nabízí detoxikaci organismu jako svou speciální službu pro své zákazníky. Pokud ovšem nechcete utrácet své drahocenné peníze v předraženém salonu, můžete si pomoci i sami doma. Provedete-li celý postup očisty sami v klidu doma, budete z toho mít navíc i lepší pocit, než kdybyste přišli do salonu.

Strava, pití

Na detoxikaci celého organismus je dobré si vyhradit speciální čas, během kterého Vás nebude obtěžovat nic jiného. Musíte mít čas sami pro sebe. Nejlépe je teda si vzít den volna nebo proces naplánovat na víkend. Během očisty se sníží přísun kalorií do těla. Tudíž bude tělo výrazně oslabeno. Je dobré konzumovat jen lehce stravitelnou potravu, což je například zelenina, ovoce, neslazené nápoje.  Výborné jsou také bylinkové čaje a pro očistu jater plody ostropestřce mariánského.

Hladovka

Můžete si udělat takový den bez jídla. To není zas taková doba a každý to vydrží. Pozor si jen dejte na doplňování tekutin, na ty nesmíte v žádném případě zapomenout. Opět jedině čistou vodu nebo čaje. Vnitřní orgány regenerují, což jim zajistí pozdější lepší výkony.

Klystýr

Tak to si jistě mnoho z Vás pořádně rozmyslí, zda tuto metodu využije nebo ne. Klystýr je rozhodně strašákem všech. Jedná se o výplach střev. V současné době již klystýr neprovádí jen lékař. Můžete si to vyzkoušet sami doma pomocí speciální sady, která se dá koupit v lékárně. Vždy si přečtěte přesný návod a ten poctivě dodržujte.

Masáže

Očista těla, ale i mysli je možná prostřednictvím masáží. Rozhýbání lymfatického systému pomocí masáže stehen , hýždí nebo břich je perfektní. Díky této proceduře se z těla odplaví všechny škodliviny, které se draly na povrch a objevily se v podobě pomerančové kůry, celulitidy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra