Akné u dospělých

15.03. 2014 • Zdraví 1688x

Velkým problémem, který trápí nebo trápil většinu naší populace, je akné. Odborně se tento kožní problém nazývá Acne vulgarit a je to jedno z nejagresivnějších onemocnění kůže. Většinou se toto onemocnění u lidí objevuje v období puberty a postihuje až 85% lidí. Vznik akné doktoři přisuzují uzavření vývodu mazových žláz, čímž dochází k zanícení pokožky. Některé případy akné jsou velice nepříjemné a dochází kvůli nim i k nepříjemným jizvám. Již tak špatný stav této choroby mohou ještě více zhoršit například roztoči, kvasinky, baktérie a další nečistoty, které se na pokožku člověka dostanou. Mladí, pubertální lidé se dokážou většinou s akné vypořádat sami za pomoci zvýšené osobní hygieny. Ovšem u dospělých jedinců může tento problém vzrůst až do nečekaných výšin. Kromě jizev a pupínků, které jsou u akné běžné, může tato nemoc zanechat další následky. Velmi často se u lidí s akné objevují také psychické problémy, které se odvíjejí od sníženého sebevědomí a dokonce se mohou objevit i deprese. Už byl zaznamenán i případ, kdy byly deprese u člověka tak závažné, že vedly až k sebevraždě. Nejlepší je tuto kožní nemoc léčit už od počátku jeho výskytu, čímže se také zmírní jeho dopad.

Mezi hlavní příčinu vzniku akné  patří hlavně dědičnost, hormonální změny, menstruační cykly, puberta, podráždění kůže, stres, zvýšená produkce adrenalinu, špatná hygiena, bakterie, užívání anabolických steroidů a užívání amfetaminů. Mnozí lidé se uchylují k různým léčbám tohoto kožního onemocnění. Asi nejznámější a mezi lidmi nejvíce užívaná léčba, je lokální léčba. Ta se provádí pomocí některého z mnoha přípravků, které omezují tvorbu mazu na pokožce, čímž také ničí a hubí bakterie. Další možnost léčby akné  je léčba demodexu. Ty horší a vážnější případy se již uchylují k léčbě celkové, což zahrnuje užívání léků, kdy tato metoda začne sice působit až po několika týdnech léčení, ovšem má být velice kvalitní. Další věc, kterou může člověk pro zánik svého akné udělat je změna stravování. Není nic lepšího a jednoduššího, než uzpůsobit svůj jídelníček tak, aby obsahoval jen zdravé živiny, které tělo člověka celkově pročistí a detoxikují od bakterií a mazu. Zdravý metabolismus je v tomto případě velice důležitý a měl by si jej zajistit každý člověk. Nejen ten, kdo trpí nemocí akné. Mnozí na léčbu akné doporučují také acidofilní mléko, které se má užívat jako maska na postižená místa i vnitřně, tedy pitím.

Kožní nemoc akné je velice nepříjemná a bohužel jí trpí velké množství lidí. Jak již bylo řečeno, své o této nemoci ví zejména mladí lidé v pubertálním věku, ale není výjimkou, že se na tuto nemoc léčí stále více i dospělí lidé. Zároveň dermatologové nedoporučují zanícené pupínky vymačkávat, protože se tím může oblast ještě více zanítit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra