Vylepšete si magnetickou barvou stěny doma i v kanceláři

30.03. 2019 • Zábava 1288x

Jak zpestřit interiér bytu nebo kanceláře? Může se hodit magnetická tabule pro děti. Natřete část stěny magnetickou barvou a vytvořte si originální magnetickou nástěnku. Pomocí neodymových magnetů přichyťte na stěnu poznámky, grafy, snímky z dovolené nebo obrázky svých dětí. Podívejte se, jak s magnetickou barvou pracovat a jak ji využít.

Co je magnetická barva a jak funguje

Magnetická barva je na akrylové bázi a má tmavě šedou barvu. Barva obsahuje malé kovové feromagnetické částečky, díky kterým drží na zdi magnetky. Snadno si tak na zdi vytvoříte originální tabuli, třeba na fotografie z dovolené nebo důležité poznámky.

Nápady, kde a jak magnetickou barvu využít

Vytvořte si nástěnku doma i v kanceláři. Pomocí neodymových magnetů k ní přichyťte fotografie z cest, nákupní seznam nebo recepty v kuchyni. V kanceláři ji využijete pro připnutí poznámek, grafů, návodů nebo myšlenkových map.

Magnetická tabule pro děti se bude hodit pro přicvaknutí sbírky pohlednic nebo obrázků.

Jak s magnetickou barvou na stěnu pracovat

Tabulovou magnetickou barvu použijte na klasickou zděnou stěnu nebo sádrokarton. Nejvíce se feromagnetický efekt projeví po natření na hladký rovný povrch, proto případné nerovnosti zatmelte akrylátovým tmelem.

K natírání je vhodný malířský váleček s velurovým chlupem nebo plochý štětec.

Před každým nátěrem barvu pořádně rozmíchejte, aby se kovové částečky promíchaly. Každou vrstvu nechte schnout 4 hodiny, poslední nátěr ponechte zaschnout 24 hodin. Řiďte se podle návodu.

Pro vyprání válečku a štětce použijte ředidlo na akrylové barvy nebo mýdlovou vodu.

Kolik barvy budete potřebovat? Z 1 litru natřete okolo 3 m².

Vybírejte z těchto balení:

Jaké magnetky budou na zdi dobře držet?

Pro přicvaknutí použijte barevné magnetky nebo kotoučové a kvádrové magnety.

Ať vám magnetická nástěnka dělá radost!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra