Typy plen a jejich rozdíly

27.02. 2014 • Život a vztahy 1372x

Látkové plenky zažívají v poslední obrovský boom. Na našem trhu je nepřeberné množství těchto výrobků. Ale nejsou to už naštěstí takové, jaké si pamatujeme z dob našeho dětství. Asi každý se při té vzpomínce usměje. Plínky se musely vyvařovat, aby byly bílé, protože prášky tehdy nebyly vůbec kvalitní. A pověsit ven zašedlé pleny? Ani náhodou, vždyť by nás sousedky roznesly doslova na kopytech. Potom žehlit, skládat a při pomyšlení, že nebyly automatické pračky, ale vířivé, u kterých se naše matky musely hrbit, potom ještě vymáchat a znovu nacpat do ždímačky, se nejedné současné mamince musí doslova naježit vlasy.

Naštěstí pokrok udělal hodně veliký skok i v této oblasti. Ještě donedávna tolik preferované jednorázové plenky, začínají pomaloučku uvolňovat místo plenkám látkovým. Ale pozor, nejedná se o ty klasické, již na úvodu zmiňované. Dnešní látkové plenky jsou zcela jiné, i když složení je pomalu stejné. Rozdíl je jen v jejich provedení a co je hlavní, nemusí se žehlit.

Na výběr máme z několika druhů. Jako první se jeví pleny kalhotkové. Ty jsou vyrobeny zásadně z přírodních materiálů a mají tvar kalhotek. Zapínají se na suchý zip nebo patentky a vždy je potřeba na ně použít svrchní kalhotky. Vyrábí se obvykle ve dvou velikostech.

Další možností je používat pleny tvarované. Toto je jedno velikostní, anatomicky tvarovaná plenka, která je oblíbená pro snadné přizpůsobení. Zavazování je jednoduché. Fixuje se pomocí šňůrek a i u těchto je potřeba svrchních kalhotek. Jejich údržba je velice jednoduchá a po vyprání velice rychle schnou.

Pro velmi snadné a rychlé použití, jsou určeny pleny kapsové. Do jejich jakéhosi vaku, který připomíná kapsu, se jednoduše vloží vkládací plenka. Zapínání je buď na suchý zip anebo patentky. Vyrábí se ve variantě jedno velikostní, či více velikostní. I tyto po vyprání velice rychle schnou a není na ně potřeba svrchních kalhotek.

Dále jsou v nabídce pleny čtvercové, které mají klasický tvar. Jsou taktéž rychlo schnoucí a jejich savost je již předem přisuzována kvalitnímu typu materiálu. Používají se buď samostatně anebo v kombinaci s plenami tvarovanými, které se hodí jako doplňkové pro jakýkoliv typ látkových plenek.

Veškeré zmiňované základní typy plenek se ještě rozdělují do dalších poddruhů, kterými je náš trh doslova zaplaven a stačí si opravdu jen z tohoto nepřeberného množství plenek vybrat.

Jako první jmenujme například POP IN. Tento unikátní plenkový systém naprosto dokonale skloubil vše, co je potřeba k dennodennímu přebalování. Například jednoduchost, savost a přizpůsobivost. Pleny jsou zhotoveny pouze v jediné velikosti, která je přesto určena pro děti od narození až po nočník. Jejich perfektně řešené patentky a velice pružný pas se přizpůsobí batolatům od tří do patnácti kilogramů. Jsou třívrstvé, což zajišťuje jejich absolutní nepropustnost a savost. Na dotek jsou velice příjemné, krásně vzdušné, zapínají se na suchý zip, přičemž zmenšování na délku zajišťují patentky.

Pro zabránění protékání, jsou okolo nožiček dvě řady gumiček, které dokonale plenu utěsní. Tyto látkové pleny jsou vyrobeny z 70% bambusové viskózy a 30% bavlny. Zakoupit je lze v pěti neutrálních barvách, takže je mohou směle používat jak holčičky, tak chlapečci. Doporučovaná teplota praní je šedesát stupňů Celsia.

Další variantou jsou látkové plenky, kapsové Babyidea Growhour. Mají patentkový vnitřní lem, který zabraňují protékání v okolí nožiček a jsou řešeny tak, aby citlivá dětská pokožka s nimi nepřišla do žádného kontaktu. Její velikost se přizpůsobuje dítěti přehnutím přes přední lem. Tato látková plenka je vhodná třeba do školky, na cesty nebo pro chůvy. Prostě všude tam, kde je potřeba velmi jednoduchého přebalování. Je doporučována pro hodně aktivní děti. Do její vnitřní kapsy je nejlepší vkládat plenky Bamboo hour, jež jsou pro svoji velkou savost a štíhlost přímo ideální pro tento druh plen. Ale pozor. Tyto kapsové plenky nejsou vhodné pro noční použití a to díky omezené savosti, kterou určuje použitá sací plena. Jsou vyrobeny jako třívrstvé z 100% polyester laminovaný PUL vrstvou a 100% polyester certifikovaný dle Ökotex 100.

Plenky HEMP HOUR STRAP, jsou považovány za ideální jak pro vaše dítě, tak pro naši přírodu. Pro anatomické tvarování, perfektní absorbci, přirozenou antibakteriálnost a univerzální velikost, jsou hojně vyhledávaným artiklem. Jsou vyrobeny z certifikované biobavlny a konopí, jež je přirozeně antibakteriální a trvanlivé, používají se od narození až po nočník, jsou dvouvrstvé a jejich velikost se reguluje zahnutím předního nebo zadního okraje plenky. Vyrábí se v mnoha barevných variantách, perfektně schnou a používají se v kombinaci s kalhotkami.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ, je naprosto samozřejmé, že tyto látkové plenky mají nezastupitelné místo v každé rodině s miminkem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra