Podlaha do kuchyně? Tipy na 3 praktické a zároveň velmi hezké materiály

08.03. 2022 • Domácnost 190x

Kuchyni se nepřezdívá „srdce domova“ bezdůvodně. Je dějištěm celé řady událostí, a proto jsou na podlahovou krytinu kladeny vyšší nároky než u ostatních místností. Musí vydržet nárazy ostrých a těžších předmětů, odolat vodě a snadno se čistit. A samozřejmě by neměla zaostávat ani po estetické stránce a kazit celkový dojem z interiéru. Jenomže kde takovou podlahu s „nadpřirozenými“ vlastnostmi vzít? 

Výběr vhodného materiálu je klíčový

Pořízení nové podlahové krytiny patří mezi větší investice, ale přesto není rozumné na materiálu šetřit. Podlaháři Karlovy Vary z řemeslnického cechu EKOMPLEX zákazníkům doporučují, aby si předem důkladně rozmysleli požadavky – a zohlednili přitom skutečné vytížení. Rodina s několika menšími dětmi, a třeba i zvířecími mazlíčky, má samozřejmě úplně jiné nároky než singles, kteří se v kuchyni pohybují jen zřídkakdy, protože tráví většinu času mimo domov.

Paleta podlahových krytin, které svými vlastnostmi vyhovují použití i v kuchyni, je naštěstí velmi pestrá:

První místo v žebříčku nejoblíbenějších podlahových krytin vhodných do kuchyně patří vinylu. V podstatě nejde o nic jiného než o moderní PVC podlahu. Aby bylo dosaženo optimálních vlastností, musí se pokládka podlah realizovat včetně podlepení měkké textilní vrstvy (filc) – ta nejenže zakryje drobné nerovnosti, ale zároveň přispívá ke zlepšení kročejového komfortu.

Keramická dlažba je vkusná a současně velmi praktická. Ale aby byla dobrou volbou, musí splňovat určité parametry – kvůli snadné údržbě je lepší hladší než strukturovaný povrch. Zároveň je důležité zvolit dostatečně odolnou variantu a na hrozbu potřísnění agresivní látkou myslet také při výběru spárovací hmoty. Nevýhodu v podobě pocitově chladnějšího povrchu lze eliminovat podlahovým vytápěním, se kterým si dlažba rozumí víc než dobře. Co se bohužel změnit nedá, je její tvrdost.

Horkým kandidátem do kuchyňské zóny je i laminátová podlaha, ovšem pouze v případě voděodolné úpravy (tzn. s vodotěsným zámkovým spojem). Jinak hrozí, že v případě vylití většího množství vody či jiné tekutiny desky nabobtnají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra