Kde bělit zuby?

Kde bělit zuby?

25.10. 2011 • Zdraví 5809x

Toužíte po krásných bílých zubech, ale nevíte se rozhodnout, zda si zuby budete bělit samy doma nebo raději svěříte svůj úsměv do rukou odborníka? Základní rozdíl v bělení zubů doma au zubaře či dentisty je v ceně. Přípravky na domácí bělení zubů zakoupíte v drogerií, lékárně, ale i v supermarketu. Na domácí bělení zubů se používají speciální bělící zubní pasty, bělicí přípravky a bělící pásky. Princip domácího bělení zubů je velmi jednoduchý. V každém Bělící přípravky se nachází příbalový leták, jehož součástí je přesný postup aplikace bělícího prostředku. Nechybí ani stupnice na určení bělosti zubů, podle níž si můžete kontrolovat aktuální odstín. Bělící přípravky se aplikují dvakrát denně na 15-20 minut pomocí přiloženého aplikátoru, který se přizpůsobí vašemu chrupu.

Nejjednodušší způsob bělení zubů je pomocí bělících pásků, které jednoduše aplikujete na své zuby a necháte je působit potřebný čas. Pásky jsou neviditelné a velmi pohodlné, takže během bělení můžete provádět oblíbenou činnost. Požadované výsledky se dostaví už po prvním týdnu používání. Cena těchto výrobků se pohybuje od 50 do 2000 kč, což je mnohem méně, než zaplatíte za bělení u zubaře.

A jak probíhá bělení zubů u lékaře? Princip bělení je podobný jako při bělení zubů doma. Přípravky, které používají lékaři obsahují stejnou účinnou bělící látku, která má ale mnohem vyšší koncentraci, proto se bělící účinek projeví ihned po aplikaci. Účinek ještě znásobí použití laseru nebo plazmové lampy. Zákrok u lékaře trvá zhruba dvě hodiny, a výsledný efekt se dostaví okamžitě. Rozdíl je ale v ceně, která je mnohonásobně vyšší než při domácím bělení zubů (cena od 4000 kč). Cena závisí na stupni vybělení a od použitých materiálů.

Ať už se rozhodnete pro první či druhý způsob bělení zubů, mějte na paměti, že výsledný efekt nebude věčný, ale jen krásné bílé zuby bude mít jen několik týdnů, či měsíců při domácím bělení a při bělení u zubaře je efekt maximálně pět let. Následně je třeba bělení opět opakovat. Více informací o bělení zubů si přečtete nejen v příbalovém letáku, v časopisech ale i na internetu v online knihách, které se věnují dané problematice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra