Jak přežít rozchod

13.01. 2014 • Život a vztahy 1761x

Asi každý si tím prošel. Rozchod partnerů patří mezi nejbolestivější události v životě člověka. Ale jak se říká, všechno potřebuje čas. Během těch pár nepříjemných dnů má člověk silnou depresi, nemá chuť žít, natolik něco dělat. Hlavou se honí spousta myšlenek, proč to vlastně tak dopadlo. Všechno kolem dotyčného je černé. To co dříve bylo pěkné, barevné, nyní je ošklivé. Touha vrátit čas do doby, kdy bylo vše báječné, je vysoká.

Každý svůj stav řeší jinak, někdo vztekem, jiný pláčem, jiný dokonce alkoholem. Nikde asi není napsán ten správný způsob, protože každý se s tím musí umět poprat po svém. Dobré je se vypovídat. Zkuste navštívit nejlepší kamarádku, které můžete říct cokoliv. Svěřte se jí, vyplačte se. Uvidíte, že se Vám uleví. Snažte se ale svůj pláč ukrýt před veřejností. Není dobré, když Vás bude litovat každý, koho potkáte. Uzavřete svůj smutek před cizími lidmi. Své city si nechte na doma. Tam křičte, plačte, házejte s věcmi, ale samozřejmě všechno s mírou. Nechte bolest uniknout.

Neseďte doma

Činnost, během které zapomenete i na tu největší bolest je nejlepším lékem. Je jasné, že se nikomu nechce nic moc dělat, ale je nutné, se zapojit. Běžný život nepočká. A vy si to musíte uvědomit. Svět se nezastavil, život jde pořád dál. Zkuste minulost hodit za hlavu. Všechny věci, které Vám připomínají rozchod, či minulého partnera, dejte do krabice, přelepte páskou a vyhoďte. Pokud se jich nebudete chtít zbavovat, dejte je do sklepa, kde je nebudete mít na očích. Dále se zbavte všech zpráv v mobilu nebo na sociálních sítích. Hlavně je nečtěte. Pokud bude partner chtít, kontaktuje Vás sám. Vy číslo, ani přátelství na sociální síti nepotřebujete.

Vztek – skvělé

Jakmile začínáte pociťovat vztek, tak máte vyhráno. Pokud nenávidíte svůj protějšek znamená to, že se dostáváte z nejhoršího stavu. Už jste si zažila to nejhorší a nyní čeká už jen to lepší. Dostáváte se opět nahoru. Spousta otázek, ohledně bývalého vztahu, už jsou spíše agresivnějšího rázu. Pokud máte ještě nějaké věci z minulého vztahu, vytáhněte je ze zákoutí sklepa a rozbijte je. Uvidíte, uleví se Vám ještě více. Nyní už si nemusíte nechat ani jednu památku. Pokud máte něco na prodej, rozhodně to prodejte. Fotky roztrhejte, není potřeba nechávat důkazy společného soužití, které nyní již nemá cenu a nikdy znovu cenu mít nikdy nebude. Vzpomínky skončí v koši tam, kde patří. Už se k tomu nebudete vracet, nebudete mít důvod vzpomínat. Jakmile poznáte někoho nového, kdo Vás okouzlí, budete potřebovat prostor pro nové vzpomínky a pro nové důkazy lásky. Přibudou nové fotky, nové dárky a nové zprávy.

S koncem začíná něco nové

Pokud Vám bude těžko, nebojte se. Všechno přejde a vy se opět dostanete do toho běžného života. Snažte se uklidnit tím, že každý den se na světě rozejde nějaký pár. Holt je to úděl života, který není vždy jednoduchý. Choďte s úsměvem. Protože nikdy nevíte, koho můžete potkat. Co když za rohem bude čekat vaše budoucí nová láska a ona se zamiluje do Vašeho úsměvu. Není jednoduché zvládnout bolest, ale zvládnete to. Na každého někde ve světě čeká jeho životní láska, tak se nebojte.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra