Babské rady pro krásnou pleť

27.08. 2020 • Krása 614x

Po krásné pleti dnes touží nejen většina žen, ale také stále více mužů. Ačkoli si je možné pořídit mnoho moderních přípravků, stále je možné vyzkoušet tradiční babské rady pro krásnou pleť.

Negativní vlivy na lidskou pokožku

Pleť je nejsvrchnější vrstvou kůže, tudíž na ni působí mnoha různých vlivů. Pomineme-li dědičné zatížení, s nímž mají potíže někteří lidé, může negativně působit nezdravý životní styl (včetně stravy), UV záření, ale dokonce i častý stres. Na vině je „stresový“ hormon kortizol, který může způsobovat hormonální nerovnováhu, což má vliv na schopnost organismu udržovat dostatečnou hydrataci. Tyto negativní faktory je tedy vhodné eliminovat. Pokud už ale máte potíže s pokožkou, lze mj. vyzkoušet i babské rady pro krásnou pleť.

Babské rady pro krásnou pleť

Už naše babičky chtěly mít krásnou pokožku. K tomu jim pomáhala např. fialka vonná, ze které si je možné vyrobit účinnou pleťovou vodu. Vyzkoušet lze rovněž růžovou vodu, jež se vyrábí z růže a pomáhá ke zklidnění suché, citlivé či stárnoucí pokožky. Vsadit je možné i na některé další rostliny, z nichž můžeme jmenovat kosatec či levanduli, z níž se vyrábí levandulová sůl. Pozitivně působí rovněž přírodní oleje jako např. heřmánkový olej, přičemž dnes může pomoci i olej z argánie či rakytníku.

Vyzkoušet můžete i další tradiční recepty

Mezi babskými radami pro krásnou pleť najdeme i recepty, na které si troufnou spíše odvážnější jedinci. Ačkoli rajčatovou šťávou potřený obličej ještě leckdo snese, odvar z cibule k oplachování pleti, anebo pravidelná konzumace většího množství česneku už leckomu může připadat nepříjemným řešením. Skončit ovšem můžeme pozitivně, neboť ke krásnější pokožce postačí, pokud budete žít zdravěji. Omezit je např. možné červené maso, mléčné výrobky anebo alkohol. To je ostatně záhodno i z mnoha dalších důvodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra