5 věcí, které Vám pomůžou v boji s kocovinou

03.03. 2014 • Zdraví 1307x

Každému z nás se to čas od času stane. Celý večer popíjíme s přáteli jednu sklenku alkoholu za druhou a ráno se pak nestačíme divit. Pro většinu lidí je pak téměř samozřejmostí sáhnout po známé růžové pilulce s vírou, že je kocoviny zbaví během chvilky. Proti těmto nepříjemným ranním stavům se dá ale bojovat i lépe a zdravěji.

1) Česnečka Dá se říct, že v boji proti kocovině pomůže jakákoliv polévka, avšak česnečka patří mezi ty nejznámější životabudiče. Budete na ní potřebovat tři až pět stroužků česneku (případně dvě lžíce sušeného česneku, pokud nemáte doma čerstvý), vodu, sůl, lžičku mletého kmínu, olej (nejlépe olivový), dvě brambory nakrájené na kostičky a nejlépe i nějakou polévkovou zeleninu (hrášek, mrkev). Vodu osolíme, přidáme kmín, lžíci oleje, polévkovou zeleninu a necháme přijít k varu. Poté přidáme brambory s česnekem a vaříme patnáct až dvacet minut. 

2) Mléko Než tohoto zázračného pomocníka zavrhnete s tím, že by Vám po něm bylo ještě hůř, zkuste do sebe dostat alespoň dva doušky. Mléko výborně funguje na překyselený žaludek a neutralizuje žaludeční šťávy, takže je velká šance, že se Vám po něm udělá lépe. Dobře také funguje banánový koktejl, který vyrobíte rozmixováním jednoho banánu, mléka a lžíce medu. Takový nápoj dodá tělu ztracené živiny a zvýší hladinu cukru v krvi, která je po nočním holdování alkoholu snížená. Nebojte se ani kefírů a jiných mléčných nápojů, které obnoví přirozenou střevní mikroflóru. 

3) Zelený čaj Dokáže Vás opravdu dobře probrat, protože obsahuje velké množství přírodního kofeinu. Zapomeňte na šálek silné kávy a raději si domů kupte kvalitní sypaný zelený čaj, který se doporučuje pít i mimo kocovinu. Navíc je dokázané, že prodlužuje život, snižuje riziko výskytu rakoviny a kardiovaskulárních chorob. Při kocovině je celkově velmi nutné dodat tělu dostatek tekutin, takže nezapomínejte ani na vodu nebo ovocné džusy. Kromě zeleného čaje můžete vyzkoušet i bylinné čaje. 

4) Vydatný spánek Vůbec nejvhodnější pro Vás bude zůstat po probděné noci doma a dostatečně se vyspat. Na druhou stranu to nepřehánějte, protože po takových deseti hodinách spánku budete stejně nepoužitelní, jako po třech hodinách. Pro dospělého člověka je optimálních sedm až osm hodin spánku denně. 

5) Vajíčka Pokud cítíte, že Vaše játra na tom aktuálně nejsou nejlépe, není se moc čemu divit. Pomoci jim můžete tím, že si dáte k snídani vajíčka v jakékoliv podobě. Jestliže zvolíte míchaná vajíčka, smažte je na zdravějším olivovém oleji. A proč jsou vlastně tak dobrým pomocníkem? Obsahují totiž látky, které umí bojovat proti volným radikálům v játrech. Jako přílohu k vajíčkům zvolte rajčata, která obsahují velké množství draslíku (obnovuje rovnováhu živin v těle). Čím více jich do sebe dostanete, tím lépe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra