Nejoblíbenější kategorie na Aukro.cz

01.01. 2011 • Zajímavosti 1135x

Na Aukro.cz jsou předměty prodeje roztříděné do několika základních kategoriích, a to na Auto-moto, Cestování, Děti, Dům a zahrada, Elektro, Foto, Hudba,film, Knihy a časopisy, Nemovitosti, Oblečení,doplňky, Počítače, Podnikání a průmysl, Sběratelství, Sport a turistika, Starožitnosti a umění, Telekomunikace, Videohry,herní konzole, Zábava, Zdraví a krása a ostatní. Každá z těchto uvedených hlavních kategorií má i své podkategorie, aby se daly věci snadněji vyhledat.

Podle počtu prodávajících věcí je zřejmé, že mezi nejoblíbenější kategorie patří Oblečení, doplňky, Sběratelství a Auto-moto. Že jsou tyto kategorie nejoblíbenější, je i logické. Vzhledem k tomu, že se jedná o předměty prodeje, které dnešní lidé potřebují ke způsobu života, je s nimi mnohem častěji obchodováno než s jinými, a to buď díky jejich konzumnosti, užitečnosti nebo způsobu uložení svých finančních prostředků.

Kategorie Oblečení, doplňky se dále dělí na podkategorie Šperky, Náramkové hodinky, Bižuterie, Galanterie a doplňky, Dámské oblečení, Dámské prádlo, Pánské oblečení a prádlo, Slavnostní, Retro, staré oblečení a boty, Obuv a Ostatní. Je tedy zřejmé, že jsou zde věci rozděleny podle logického klíče, jež napomáhá k rychlému vyhledání zboží, které chce zákazník koupit.

Sběratelství se dále děli na podkategorie Bankovky, Cenné papíry, Faleristika, Filatelie, Kinder vajíčka, Modelářství, Plastikové modelářství, Plány, popisy, nákresy, Vojenská vozidla, Nápojový průmysl, Numismatika, Pohlednice, Sportovní sbírky, Telefonní karty, Vojenské a Ostatní. Že je tato kategorie na druhém místě odpovědnosti je pro někoho překvapující, jiný to bere jako fakt. Spíše to svědčí o tom, že lidé mají velký zájem uložit své peníze do něčeho hodnotného, ale i sběratelství může být koníčkem bez toho, aniž by kupující chtěl investovat.

Auto-moto se dále dělí na podkategorie Automobily, Autodíly, autopříslušenství, autokosmetika, Motocykly, Motoristická literatura, Motoristické předměty, Pracovní a zemědělské stroje, Příslušenství k motocyklům, Příslušenství k veteránům a Přívěsy a návěsy. Aukro.cz není jediný server, který nabízí prodej automobilů, ale alespoň zajišťuje určitou míru jistoty tohoto typu obchodování. Někdy není dobré vybírat automobil jen podle ceny, ale rovněž je důležitá jeho kvalita a spolehlivost.

I v těchto oblíbených kategoriích se dají nakoupit nebo prodat nové, ale také použité věci, ovšem je nutno toto označit, aby kupující znal skutečný stav věci. Z oblíbenosti počtu inzerátů, jejichž počet se například u kategorie Oblečení, doplňky pohybuje v počtu cca 170 000, vyplývá i oblíbenost lidí tohoto serveru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra