Jak si zamilovat své tělo

17.02. 2014 • Život a vztahy 1319x

Tělo každé ženy má své přednosti i nedostatky. Některá má větší bříško, ale nádherné oči, další se zase trápí kvůli velkým bokům, a přitom má překrásné vlasy. Každá žena je trochu jiná, což je dobře. Kdyby všechny vypadaly jako modelky, byla by to jednoduše nuda. Navíc některá žena má raději pořádně ženské křivky, jiná si zase hlídá, aby na svém těle neměla ani trochu tuku navíc. Možná patříte mezi ženy, které se trápí svojí váhou, a nechápete dámy, které jsou obézní, a přitom samy se sebou spokojené. Pokud se vám vaše tělo nelíbí, nebo ho dokonce nenávidíte, zeptejte se nejprve vašeho okolí, co si o něm myslí. Třeba zjistíte, že vám vaše kila navíc sluší, a že byste hubnutím ztratila na půvabu. Tento postup je důležitý, protože většina žen si většinou připadá tlustší, než ve skutečnosti je. Vždyť svět je plný padesátikilových slečen, které jsou krásně hubené, ale připadají si odporné a neustále by jen držely dietu. To se potom odráží na jejich zdraví, proto by se měly nejprve poradit s ostatními.

Pokud přeci jenom máte těch kil navrch trochu víc, je ideální, pokud někdo hubne s vámi, nebo vás alespoň podporuje a shozené kilogramy vám chválí. Sám se člověk tolik nevyhecuje, jako když spolupracuje ještě s někým dalším.

V tomto článku se ale zaměříme na to, jak milovat svoje tělo, pokud nepotřebuje hubnout, ale i tak se ve svém těle necítíte dobře. Každý člověk má své vzhledové nedostatky, o tom už prostě příroda je. Fígl je v tom naučit se potlačovat své nedostatky a dávat na odiv své přednosti. Přečtěte si, jak dosáhnout toho, aby vám bylo dobře ve vlastní kůži.

1. Tělu nejde o vzhled, ale o kondici

Zamyslete se nad tím, v jaké jste kondici. Existují totiž plnoštíhlé ženy, které v pohodě vyjdou spoustu schodů bez zadýchání, nebo doběhnou bez větších problémů autobus. Takové dámy mají navrch nad spoustou hubených žen, které jsou z neustálého hubnutí unavené a nemají vůbec žádnou fyzičku. Tato vitalita dodává tělu jakousi jiskru, a díky ní vypadáte zdravě a dobře.

2. Vykašlete se na BMI index!

Různé tabulky, které nám určují naši ideální váhu, mezi kterými vede BMI index, jsou značně zavádějící. Každý člověk má totiž odlišnou stavbu těla. Někdo má hodně svalové hmoty, jiný třeba křehké kosti. Je nesmysl všechny lidi měřit podle jednoho BMI indexu. Třeba nejslavnější svalovec Arnold Schwarzenegger, který měl v dobách své největší slávy při výšce 185 centimetrů asi 105 kilogramů, by se se svým BMI indexem kolem třiceti zařadil do škatulky obézních lidí. A ruku na srdce, přijde vám Arnold obézní?! Na sto procent ne, prostě si jen tvrdou dřinou vybudoval hodně svalové hmoty. Takže podle podobných nesmyslných tabulek se neřiďte!

3. Neřešte velikost oblečení

Že se vám zalíbil nějaký kousek oblečení a odmítáte si ho koupit jen kvůli označení XXL? Na to se vůbec nedívejte! V poslední době je označení velikostmi hodně zavádějící, a stejně velké tričko, které má na sobě v jednom obchodě visačku s údajem XL, může nést v dalším obchodě označení M. Velikostmi se v tomto případě neřiďte, všechno oblečení si nejprve vyzkoušejte, a pokud se v něm cítíte dobře, kupte si ho i kdyby bylo velikosti XXL. Cedulku nového trička vám nikdy nikdo kontrolovat nebude.

4. Skončete s každodenním vážením

Jestli nechcete skončit v depresích, přestaňte se vážit každý den. Není nic horšího, když si na váhu stoupáte každé ráno, natož ještě po každém jídle. Tato taktika nemá vůbec žádný efekt, jen se budete zbytečně stresovat, protože samozřejmě budete mít jeden den třeba o čtvrt kila víc, než předešlý den. Je to tím, že jste třeba víc pili, nebo jste snědli něco těžšího. Když už si chcete hlídat svoji váhu, važte se ideálně jednou týdně, a to ve stejnou dobu (ideálně ráno s prázdným žaludkem). Jestli zrovna hubnete, projeví se to beztak minimálně právě po týdnu, takže každodenní vážení je jenom k vzteku. A když vás bude štvát, že vaše váha stagnuje, buďte za to rádi. Je to lepší, než kdyby vám váha ukázala o pár kilo víc.

5. Bohatě stačí jenom jedno zrcadlo

Sebekritické ženy mají často pokoj plný zrcadel, aby se před odchodem z domu mohly řádně prohlédnout ze všech možných úhlů. Místo toho, abyste se zabývala tím, jestli vám čirou náhodou trochu nepovyrostlo bříško, nebo jestli se vám nezvětšily boky, je lepší mít jen jedno zrcadlo v koupelně na nalíčení, a jedno v předsíni na zkontrolování konečného dojmu. To úplně stačí. Žádná žena není dokonalá a po delším zkoumání na sobě každá najde nějaký nedostatek. Tak proč si ho pořád připomínat?

6. Přítel, kterému vadí vaše váha, není přítel

Pokaždé hubněte jen a jen pro sebe, ne kvůli někomu jinému. Pokud vás vaši přátelé nebo partner mají rádi, líbíte se mu i s pár kily navíc. Jakmile by vám někdo řekl, jak jste tlustá, a že byste měla shodit, není to zrovna moc dobrý přítel. Přítel vás možná případně upozorní, abyste si chránila své zdraví, ale do ničeho vás nutit nebude, a bude vás mít rád i tak. Podle toho se pozná pravý přítel.

7. Nechte si polichotit

Neodmítejte lichotky! Pokud vám partner řekne, že jste krásná a sexy, nehádejte se s ním a věřte mu to. Ten pravý vás bude milovat, i kdybyste byla obézní. Jakmile by však začal s vydíráním, že jestli nezhubnete, najde si jinou, měla byste zpozornět. Takový člověk vás už nemůže milovat.

8. Pečujte o své tělo

Nezanedbávejte péči o své tělo! Starejte se o něj jak zvenku, tak i zevnitř. Dopřávejte své kůži peeling a hydratační mléko. Díky správné péči budete i s pár kily navíc krásná a svěží. Když se o svoje tělo budete pravidelně starat, odmění se vám za to svým krásným vzhledem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra