Jak poznat, že se s vámi chce partner rozejít

02.09. 2013 • Život a vztahy 4747x

Existují věci a situace, které vlivem denních starostí, událostí a stresů zapomínáte či je můžete snáze přehlédnout či jednoduše nevidět. V běžném životě to mnohdy snáze přehlédnete. Stres v práci, kupa věci, co v práci musíte udělat, vyřešit, pokud máte děti, tak se o ně postarat, o jejich svačiny, úkoly, snídaně, kroužky, omrknout známky, podepsat rodičovské schůzky a další a další. V tomto spěchu, shonu a často i únavě jste zkrátka rádi, že se najíte, osprchujete a padnete do postele.

Mnohdy však signály rozchodu nemusejí nutně být jen to, že se často hádáte, křičíte na sebe, vše si vyčítáte, rozčílí vás každá maličkost a, nebo dokonce se provalí nevěra. Varovné signály, které by, jste neměli přehlídnout, jsou obvykle nenápadné.

Nic dopředu neplánuje

Muži obecně neradi něco plánují dlouhodobě. Zatímco ženy si plánují skoro všechno, a vidí svou budoucnost na hodně dlouho dopředu, muži naopak se takového plánování obvykle bojí. Nutit muže do toho samozřejmě nemá smysl, akorát jej odradíte. Ovšem ve chvíli, kdy je týden před letními prázdninami a vy chcete plánovat dovolenou, vám partner řekne, že neví kam, že neví zda dostatne dovolenou, neví kdy má přesně dovolenou. Nebo například neví, zda o víkendu pojedete na výlet, na nákup či podobně. Krátkodobé plány do budoucnosti jste si přece vždycky plánovali. V tu chvíli zpozorněte, pravděpodobně se něco děje.

Raději chce být sám či chce prostor

Pokud chcete s partnerem vyrazit hrát squash či jít do sauny nebo si zaplavat, ale on chce jít raději sám, zpozorněte. Pokud například chodil v minulosti občas někam sám, není důvod k panice, ale pokud se to v poslední době stupňuje a on již nechce trávit čas s vámi, zpozorněte. Navíc když řekne slovíčko prostor, je to vždycky na zpozornění. Navíc pokud padne věta, že by, jste se měli stýkat také s jinými lidmi je to vždycky signál k tomu, že partner není ve vztahu spokojený a chce vycovat. Lidé obvykle neradi ubližují pravdou druhým lidem, proto hledají kličky a nějaké úniky.

Zájem o druhého

Je zcela běžné se ptát partnera, jak se měl dnes v práci, co vše se mu v práci stalo, jaký měl den, zkrátka co vše ho ten den potkalo. Na oplátku se vyptáváte také vy jeho. To je základ komunikace a ve vztahu je komunikace moc důležitá. Ovšem pokud se partner přestává ptát, přestává jej zajímat váš den a vaše pocity. Na vaše otázky reaguje jedním slovíčkem nebo větou, že se o tom nechce bavit, či nemá zájem to rozebírat. I zde je dobré zpozornět a zamyslet se nad tím, co se děje.

Žádné city a emoce

K životu patří pláč, smích, radost, bolest, smutek, zkrátka patří tam emoce. Je k vám partner netečný? Nechce se hádat? Rozhodujete v poslední době vše za něj nebo vše za vás za oba? Pak zpozorněte, asi mu za to nestojíte a proto je lepší partnera hned konfrontovat se situací. Třeba bude stačit si vše vyříkat a vy zjistíte, co jej trápí.

Absence intimností

Intimnosti do vztahu zkrátka patří. Pohlazení, políbení, objetí, úsměv, polibek do vlasů a další intimnosti zkrátka ke vztahu patří. Vytrácejí se vám ze vztahu? Pak bude někde problém. Nedává vám partner pusu při příchodu, ačkoliv to vždy dělal? Neobjímá vás tak jako kdysi? Promluvte si s ním.

Jiný sex

Nejde o to zkoušet jinou polohu či na pomoc přizvat nějaké pomůcky. Spíše jde o to, že samotný sex je jiný. Bez předehry, bez něhy, bez polibků, pouze samotný akt a hotovo. Někdy také může přicházet absence sexu, to už je opravdu zlé a problém je zkrátka na spadnutí.

Víc na sebe dbá

Je to paradox, ale když chce partner ze vztahu vycouvat, začne o sebe více pečovat, popřípadě změní svůj styl oblékání. Má nový účes, ačkoliv vy jste jej přemlouvali ke změně dost dlouho? Začal si kupovat košile, když předtím nosil jen trička a rifle? Změnil vůni? Tohle všechno jsou impulsy k tomu, že je nějaký problém.

Ve vztahu je nutné a důležité komunikovat a hlavně mluvit. S partnerem, pokud vztah funguje, dokážete lecos překonat a na vztahu pracovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra