Jak má vypadat thajská masáž

07.11. 2013 • Zajímavosti 2221x

Různé masáže slouží pro uvolnění svalů a k odpočinutí po náročném období. Thajská masáž je velice zajímavou možností. Svěřte se do kvalitní péče profesionálních masérek a zažijete pocit relaxace, regenerace a také psychického uvolnění. Technika thajských masáží je poměrně stará a už se traduje zhruba dva tisíce let. Za jejího zakladatele se považuje indický lékař a blízký přítel Buddhy. Tyto masáže byly součástí zvyklostí buddhistických mnichů v thajských chrámech. Jde o metodu s neopakovatelnými účinky, která dovede spojovat cílené uvolňovací hmaty s tradiční čínskou medicínou a starověkou indickou ajurvédou. Thajská masáž v sobě snoubí osvědčené protahovací cviky a léčebné metody. Thajské masáže patří k poměrně oblíbeným a poměrně dost se odlišují do relaxačních masáží.

O thajské masáži

Thajská masáž dovede během poměrně krátké doby udělat mnoho pozitivního pro lidské tělo. Jestliže vás trápí zablokovaný krk, záda, namožená ramena či lopatky, pak kvalitní řešením bude thajské masážní centrum, kde najdete vyškolený personál, který thajské masáže ovládá dokonale. Častým důvodem pro thajskou masáž bývá silná bolest hlavy. Thajská masáž dovede také pomáhat unaveným chodidlům, bolavým kloubům, posiluje nervový systém, přispívá ke správném krevnímu oběhu a uvolňuje natažené svalstvo. Dá se též označit za přírodní alternativu k řadě lékům. 

Thajské masáže jsou založeny na léčebné teorii vnitřních energetických drah SEN, jež mají zakončení v určitých částech lidského těla. Cíleným a zkušeným protlačováním těchto energetických bodů a center se životní energie rozproudí do celého organismu. Některé východní filozofické směry věří, že správné víření energie je základem pro lidské zdraví. Pomocí speciálních cviků se dají protáhnout i některé svaly a šlachy najednou, což je velký rozdíl oproti klasickým relaxačním masážím, jež se specializují vždy jen na jednu konkrétní část lidského těla. Navíc je dobré, že neexistuje žádné zásadní věkové omezení pro thajskou masáž. Masérky by pouze měly přizpůsobit masáž zdravotní kondici klienta. Pro malé děti a starší seniory jsou však přeci jenom o něco vhodnější relaxační aromatické olejové masáže. 

Thajská masáž v sobě spojuje také prvky akupunktury a jógy. Během thajské masáže se masírovaný nesvléká úplně nebo částečně do naha, protože v Thajsku tento způsob není možné z tradičních důvodů aplikovat. Masér i masírovaný by na sobě měli mít halena a hedvábné kalhoty. U nás je možné mít lehký a volný oděv. Oděv maséra musí být také takový, aby mu umožňoval volný pohyb. Thajská masáž se odehrává na měkké podložce přímo na podlaze.

Průběh thajské masáže

Na začátku je nutné si vybrat typ masáže, jakou na sebe chcete nechat působit. Možností je totiž poměrně dost. A jak by tedy měla vypadat pravá thajská masáž? Jako začátek očekávejte umytí nohou. To se dá označit za určitý druh přivítání, při němž se masírovaný během několika chvil dostatečně uvolní a začne si masáž vychutnávat. Poté následuje samotná masáž. Ta se skládá z velkého množství různých cviků. Pokaždé se začíná u nohou, pokračuje se výše a celá masáž končí relaxační masáží hlavy, šíje a obličeje. Vždycky také záleží na druhu masáže. Při masážích se mohou využívat různé druhy olejů. 

Tradiční thajská masáž může být i bolestivá. Takže pokud jdete po dlouhé době na thajskou masáž, nebo jdete premiérově, může se stát, že vás bude thajská masáž trochu bolet, jelikož je vaše tělo s nejvyšší pravděpodobností ztuhlé. Právě kvůli oné ztuhlosti protažení opravdu nejspíš ucítíte. Bolet může thajská masáž také v případě, že masérka narazí na nějaký problém a pokusí se ho odstranit. I další den po masáži se tedy může stát, že ucítíte lehké pnutí. Thajská masáž by v nejlepším případě měla trvat dvě hodiny, což ale v dnešní době až tak reálné není, takže se často doba masírování zkracuje na jednu hodinu. Ovšem i jedna hodina může na některé zdravotní obtíže vystačit. Důležitý je i výběr kvalitního masérského centra. Nejlépe by thajskou masáž měly provádět pravé Thajky. Masérka by vždy měla používat celé tělo pro správnou thajskou masáž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra